Cevdet Abaoğlu : “Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığına Adayım”

YENİCE Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığına ilçemiz esnaflarından Cevdet Abaoğlu , adaylığı konusunda basın açıklaması yaptı.

Yenice Esnaf ve Sanatkârlar Odasının 2018 yılında yapılacak olan olağan genel kurul toplantısında Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Cevdet Abaoğlu, adaylığı ile ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“ Çok Değerli Esnaf ve Sanatkar arkadaşlarım; Yenice Esnaf ve Sanatkârlar Odamızın 2018 yılında yapılacak olan olağan genel kurul toplantısında oda başkanlığa adayım. Bu bir hizmet yarışıdır. Şahsım tarafından ilçemiz esnaf ve sanatkarlarını sürekli olarak ziyaret etmekteyim. Yapmış olduğum ziyaretlerimde esnaf ve sanatkarımızın büyük sıkıntılar ve sorunlar yaşadığını bir fiil gözlemledim. Mevcut olan oda yönetiminin esnaf ve sanatkarlarımızın bu sorunları ile ilgilenmediğini ve yeterli ilgi alakanın gösterilmediğini, esnaf ve sanatkarlarımız ile yapmış olduğum ikili ilişkilerden öğrenmiş bulunmaktayım. Yaklaşık 16 yıl Yenice Esnaf ve Sanatkârlar Odamızın Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundum. Başkanvekilliği görevini yürüttüm. Odamızın 2018 yılında yapacağı olağan genel kurul toplantısı seçiminde siz değerli esnaf ve sanatkarlarımız beni ve oluşturacağım yönetim kurulu ve denetim kurulu üyelerine görev yetkisi verilmesi durumunda;

Son zamanlarda Esnaf ve Sanatkarlar Odamızın yönetiminde ve idaresinde bazı eksiklikler gördüğümü, bu eksiklikleri giderebilmek için esnaf ve sanatkarımız ile koordine kurup çağın getirdiği yenilikler çerçevesinde odamızı açık şeffaf, hesap verebilir bir hale getirebilmek amacı ile yönetim kurulunda yer alacak olan çalışma arkadaşlarım ve gönül dostlarım ile birlikte hem ilçemiz esnaf ve sanatkarı için, hem de ilçemizin geleceği için bir çok proje hazırladık. İlerleyen zamanlarda hazırlamış olduğumuz bu projeleri kamuoyu ile paylaşacağım.

Esnaf ve sanatkarımızı en iyi şekilde temsil edebilme çabası içerisinde olacağım. Her zaman esnaf ve sanatkarımızın acılı ve mutlu gününde yanında yer alarak dert ortağı olacağım. Bunaltan değil refahlatan bir anlayışı benimseyeceğim. Birimiz hepimiz için, hepimiz birimiz için paralosunu ilke edineceğim. Esnaf ve sanatkarımızın birbirleri ile dayanışmasını sağlayarak moral ve motivasyonunu yükseltmek amacıyla ilçemizde esnaf günü tertip edip, esnaf gününü geleneksel hale getireceğim. Makam koltuğu peşinde olmayacağım, esnaf ve sanatkarımıza karşı her zaman ilkeli, dürüst, candan, hatırnaz, samimi, ve içten olacağım. Sürekli Sivil Toplum Örgütleri ile istişare içerisinde bulunarak, esnaf ve sanatkarımızın ilçemizde en iyi şekilde ticari faaliyet göstermesinin çabasını sarf edeceğim için, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı’na aday olduğumu kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.

Bu vesile ile Odamızın kuruluş tarihinden bugüne kadar oda başkanlığı görevini yapmış, yönetim ve denetim kurulu üyeliği görevinde bulunmuş olan esnaf ve sanatkar arkadaşlarıma hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi iletiyor, hayatta olanlara sağlık, mutluluk huzur dolu bir yaşam sürdürmelerini, bugüne kadar ilçemizde faaliyet gösterip de vefat eden esnaf ve sanatkarlarımıza ise Allah’tan rahmet, acılı aile bireylerine de sabır ve metanet diliyorum.”