BAKKA’ya Milli Eğitim’den bir proje daha

Yenice Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bir projesi daha kısa adı BAKKA olan Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi.

2017 yılı Eylül-Ekim dönemindeki Teknik Destek kapsamında “Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi” proje başarılı olarak değerlendirildi ve geçtiğimiz günlerde, BAKKA ve Yenice Milli Eğitim Müdürlüğü arasında sözleşme imzalandı.

Konuyla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada: “Oyun ve oyuncaklar aracılığıyla çocukların ihtiyaçlarını ifade etmelerini sağlayan özel bir teknik olan oyun terapisi aracılıyla; çocuklar için yaşadıkları sorunları ifade edebilecek ve bunlarla başa çıkabilme yollarını keşfedebilecek güvenli bir ortam sağlanmış olacaktır.  Bu kapsamda ilçemizde görev yapan Rehber Öğretmenler ve Okul Öncesi Öğretmenlerine yönelik “Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi” gerçekleştirilecek. 11 – 14 Aralık 2017 tarihinde Yenice Anaokulunda gerçekleştirilecek eğitime ilçemizden 20 öğretmen katılacak ve eğitim sonunda katılım belgesi verilecektir ”  denildi.