ÇAPRAZ’DAN SERT ÇIKIŞ

Kcaprazdan-sert-cikisARABÜK HADDECİLER DERNEĞİ BAŞKANI NAZIM ÇAPRAZ;

“Mehmet Ali Şahin Bey % 66 oyla bu milletin iradesi ile oraya geldi.”

“Borç yapılanması yapılırken hükümet var, Mehmet Ali Şahin var.”

“SPK’ya ben mi gidip söyleyeceğim; sizin gönderdiğiniz adamlar bu işe mani olsun diye?”

TBMM Eski Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin beraberinde AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar ve Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy ile birlikte geçtiğimiz günlerde basınla bir araya gelmiş, yatırımlar ve gündemle ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Şahin’in Kardemir A.Ş.’deki gelişmelerle ilgili sorulan soruya karşılık bağımsız yönetim kurulu üyelerini işaret etmesi üzerine Karabük Haddeciler Derneği Başkanı Nazım Çapraz’dan bir açıklama geldi.

Karabük Haddeciler Derneğin tarafından Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan onuruna düzenlenen toplantıda konuşan ve Kardemir’in kurulduğu günden bu yana sadece Karabük’e değil bütün Türkiye’ye hizmet ettiğini ve kendisinin birkaç arkadaşı ile birlikte uzun yıllardır mücadele verdiğini belirten Dernek Başkanı Nazım Çapraz;  “KARDEMİR kurtulurken, KARDEMİR’de borç yapılanması yapılırken, bu hükümet 10 seneye borçları yayarken ve sıkıştığı zaman KARDEMİR’in bütün sorunlarını sayın Tayyip Beye, Sayın Başbakana, Sayın Mehmet Ali Şahin Bey’e gidip ayaklarına kapanarak işi çözerken, bugün Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) ben mi gidip söyleyeceğim; sizin gönderdiğiniz adamlar bu işe mani olsun diye?

Yönetim Kurulu Üyelerinin bunu düşünmesi lazım değil mi? Ben bunların cemaziyülevvelini bilen insanım. Onları buraya davet ettim, zahmet edip gelmek yerine sanırım İstanbul’da bir plaza kiralamışlar. İstanbul’da o toplantıyı yapsınlar, oradan maaşlarını alsınlar, dünya umurlarında değil. Onları hepimiz tanıyoruz. Nasıl atandıklarını da biliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Borç yapılanması yapılırken hükümet var, Mehmet Ali Şahin var.”

Bağımsız Yönetim Kurulu üyelerine dikkat çeken Şahin’in söylediklerini hatırlatan Çapraz, Kardemir’in zor dönemlerde hükümetin çözüm ürettiğini ifade ederek; “Borç yapılanması yapılırken hükümet var, Mehmet Ali Şahin var. Ben şimdi gitsem, bunları söylesem; Tabi Nazım Bey, haklısın diyecekler ve yine arkamdan devam edecekler. Ama Mehmet Ali Şahin Bey % 66 oyla bu milletin iradesi ile oraya geldi. Ona kafa tutacak, ona hayır diyecek bir kuruluş var mı? Bana söyleyebilir misiniz? Öyle basın sorduğu zaman kulak ardına atmayacak siyaset. Milli iradeyse bu, milli iradeye sahip çıktı bu millet. Milli iradeyi temsil edenler de milli iradeye sahip çıkanlara da siyaset sahip çıkmalı.” dedi.