ÇAKIL’DAN BAYRAM UYARISI

ÇAKIL’DAN BAYRAM UYARISI 

YENİCE Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sedat Çakıl ve Genel Sekreter Keramettin Bayır, Kurban Bayramı nedeniyle ortak bir açıklamada bulundular.

Açıklamanın tam metni şöyle :

Değerli arkadaşlarımız, sevgili meslektaşlarım bir kurban bayramına daha ulaşmanın mutluluğu ve huzuru içindeyiz.

Sizlerin de bildiği gibi bu kurban bayramında uzun süre 10 günlük bir tatil dönemi vardır. Bu dönem içinde uzun kurban bayramı tatilinde vatandaşlarımız büyük şehirlerden köyüne,  kasabasına aile büyüklerini ziyaret etmek ve kurban bayramını aileleri ve yakınları ile geçirmek için zamanlarının bir kısmını yollarda geçireceklerdir.

Değerli şoför arkadaşlarımız, sizler de yolcu ve yük taşıyarak bu dönem içersinde zamanınızın bir kısmını yollarda geçireceksiniz, sizlerin de azami ölçüde trafik kurallarına uymanız,  uykusuz yola çıkmamanız ve hız sınırlarına dikkat etmeniz, ülkemizde trafik açısından büyük önem arz etmektedir.

Şoför arkadaşlarımız, trafik kurallarına uyalım. Sizleri bekleyen büyüklerinizi, ailenizi düşünerek kurban kesmek yerine kurban olmayalım. Kurban bayramını huzur içinde geçirelim.

Bu vesile ile Yüce Allah tekrar nice kurban bayramlarına ulaştırması dileklerimizle yurt içi ve yurt dışında bulunan bütün dost, akraba ve siz şoför arkadaşlarımız ile İslam Aleminin kurban bayramını en içten dileklerimizle kutlarız.