BİR İLK DAHA

BİR ilk  DAHA BİR  ilk   DAHA

ŞEKER KANYONU DAĞ BİSİKLETİ FESTİVALİ YAPILACAK

 

Yenice Kaymakamlığı’nın hazırladığı ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından kabul edilen ‘Saklı Cennetin Yolu Şeker Kanyonu’ adlı proje kapsamında 6-7-8 Mayıs tarihlerinde Şeker Kanyonu Dağ Bisikleti Festivali yapılacak.

 

Festival için Yenice Kaymakamı Oğuz Cem Murat öncülüğünde bir komisyon oluşturuldu. Komisyon Başkanlığına İncebacaklar Köyünde bulunan Albergo Butik Otelin İşletmecisi ve eski Bisiklet Federasyonu Başkanlarından Ünal Tolun getirildi.

Yenice’de Bisiklet Federasyonunun resmi bisiklet yarışlarının dışında ilk defa organize edilecek olan festivale son yıllarda özellikle büyükşehirlerde sayıları artan amatör bisiklet sevdalılarının katılımı bekleniyor.

Festivalin teması ‘Yenice Ormanları Bisiklet Tutkunlarını Keşfe Çağırıyor’ olacak. Şeker Kanyonu Kent Ormanında organize edilecek olan festival 6-7-8 Mayıs tarihlerinde 3 gün sürecek. Katılımcılar çadırlarda kalacak, komisyon tarafından tespit edilen rotalarda bisiklet sürerek, Yenice ormanlarının doğal güzelliklerini yaşayacaklar.

Festival organizasyonunun tanıtımının ve teknik konuların bilgilendirilmesinin yapılacağı www.yenicefest.com isimli bir internet sitesi de açıldı.

Festival için tüm gerekli bilgiler bu adresten öğrenilebilecek.