Başkan Çaylı : “ PROJELERİMİZ HAZIR “

YENİCE Belediye Başkanı Zeki Çaylı, 10 yıllık hizmet dönemlerinde modern Avrupa şehirlerine benzer bir şehir haline getirdiklerini söyledi ve 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için de projelerinin hazır olduğunu açıkladı.

Gazetemize yazılı bir açıklamada bulunan Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, kısıtlı imkânlarla gerçekleşmesi hayal gibi görünen birçok projeye imza attıklarını belirterek , “ Bizi bu göreve taşıyan başta saygıdeğer halkımız olmak üzere bu çorbada tuzu olan yediden yetmişe herkese ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum “ dedi.

Çaylı, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“ Yenice Belediyesi’nde uzun yıllar süren memuriyet hayatımızın ardından Yüce Allah’ım bize belediye başkanı olarak da ilçemize hizmet edebilmeyi nasip etti. Halkımızın teveccüh ve güvenlerini boşa çıkartmadan gece- gündüz, zaman, saat gözetmeden çalıştık, çabaladık. Bugün geriye dönüp baktığımızda yol sorunumuz, su sorunumuz yok. Rutin belediyecilik hizmetlerinin dışına çıkarak çok önemli projelere elbirliği ile imzamızı attık. Hep halkımızın hizmetinde olduk, hizmetkârı olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Ihlamur Teras Projesi hayalden öte bir projeydi. Şükürler olsun ki 7-8 milyon lira     ( trilyon) maliyetli bu dev projeyi tamamlama aşamasına geldik. Her zaman söylediğim gibi, Yenice çok kısa zamanda çok önemli bit turizm şehri olacaktır.

Ülkemizde doğa turizminde iddialı hale gelmeyi kendimize hedef edinmiştik.  Yenice’mizin; Safranbolu ve Amasra üçgeni içerisinde yer alması için var gücümüzü sarf ediyoruz, etmeye devam edeceğiz.

5 ay sonra yapılacak seçimler için yeniden göreve talibiz. Yenice halkımızın sağduyusuna itimadımız tamdır. Yenice’miz için özellikle turizm alanında önemli projeler ile halkımızın önüne çıkacağız. Ekibimiz de projelerimiz de hazır. Her zaman şunu söyledik, söylemeye devam edeceğiz. Bu güzel ve şirin ilçenin insanları, yaşayanları, saygıdeğer halkımız, her zaman her şeyin en güzeline layıktır. Biz ne hizmet yaptıksa, hayal edilemeyen birçok şeyi gerçekleştirdiysek bunun gücünü ve kudretini halkımızdan aldık. Halkımıza ne söz verdiysek gerçekleştirdik. Şükürler olsun ki Yenice, çok güzel noktalara geldi. Yeni dönemde de alacağımız 5 yıllık yetki ile turizm noktasında çok daha ileri noktaya gelmek istiyoruz. Gün gelecek turizm, ilçede bir geçim kaynağı olacaktır. Buna ben yürekten inanıyorum.

Bu düşünceler ile saygıdeğer halkımıza bize olan destek ve teveccühleri için bir kez daha teşekkür ediyor, saygı, sevgi, selam ve muhabbetlerimi sunuyorum “ dedi.