BAŞKAN ÇAYLI : “ DOĞALGAZ’IN TAKİPÇİSİYİZ “

GEÇTİĞİMİZ günlerde Ankara’ya giden ve bir dizi temaslarda bulunan Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, doğalgazın takipçisi olduklarını dile getirdi.

Gazetemize yazılı bir açıklamada bulunan Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Ankara görüşmelerinin olumlu geçtiğini söyledi.

Çaylı açıklamasında şöyle dedi:

“ Değerli Dostlarımız, Kıymetli Hemşehrilerimiz,

Ankara’da önce Milliyetçi Hareket Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sadir Durmaz Bey ile görüştük. TBMM’sinde MHP Grup Başkan Vekili – Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül’ü ziyaret ettik.

Bilindiği üzere özellikle yerel seçim öncesinde çok konuşulan Yenice’ye doğalgaz getirilmesi konusunda Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu ( EPDK ) ve Botaş’da yetkililer ile istişarelerde bulunduk.    6500 hemşehrimizin imzalarının yer aldığı çok kapsamlı dosyalarımızı, EPDK ve BOTAŞ’a sunduk. Oralardan gelen cevabı yazıları şeffafça kamuoyu ile paylaşacağız.

Saygıdeğer Yenice halkının ilçemize doğalgaz gelmesi konusundaki çok istekli durumunu biliyoruz. Bu nedenle halkımıza bu konuda hep doğruları söyledik, söylemeye de devam edeceğiz. EPDK ve BOTAŞ’ın bize göndereceği yazılar bizim yeni yol haritamız olacaktır. Yenice’mize doğalgaz gelmesi konusunda devlet büyüklerimizden ve devletimizin her kademesindeki insanımızdan katkı ve destek bekliyoruz. Biz doğalgaz meselesinde taşın altına vücudumuzu koymaya hazırız. Yenice’mizin menfaatine olan her konuda istişare ve birliktelikteye de varız “ dedi.