Aziz Milletimizin Ramazan Bayramını kutluyorum

BAŞKAN ÇAYLI :

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir tebrik mesajı yayımladı. 

Çaylı,  mesajında vatandaşların Mübarek Ramazan Bayramı’nı kutlarken, bayramın tüm İslam Alemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını temenni etti.

‘Ramazan ayı boyunca oruç ile derin bir manevi iklimi,  huzur iklimini, kardeşlik iklimini teneffüs etmemizin ardından bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz’ diyen Başkan Çaylı,  ‘Ramazan ayı zarfında millet olarak büyük bir dayanışma, yardımlaşma örneği sergiledik. Mahallemizde, sokağımızda, şehrimizde yardıma muhtaç olanların elinden tuttuk; ekmeğimizi, suyumuzu komşularımızla, ihtiyaç sahipleriyle paylaştık; hamdolsun bir Ramazan’ı daha hakkıyla idrak etmemizin ardından bayram sevincine ulaştık’ dedi.

Ramazan ayında oruç başta olmak üzere yapılan tüm ibadetlerin, tüm hayırların, iyiliklerin, verilen sadaka ve zekâtların kabul olunmasını Cenap-ı Hak’tan niyaz eden Başkan Çaylı, ‘Bayramlar, kardeşlik, yardımlaşma, kaynaşma duygularını en üst seviyeye çıkarır. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirir. Bunun için bayramlar, tarihimizde ve milletimizin hayatında her zaman mümtaz bir yere sahiptir ‘ ifadelerini kullandı.

Çaylı mesajını şöyle tamamladı:

“ Aziz Milletimizin Ramazan Bayramı’nı tekrar tebrik ediyorum.

Bayramın tüm hanelere, tüm gönüllere, Ülkemize, İslam Dünyasına ve İnsanlığa, huzur, saadet, selamet getirmesini temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Yenice’mizin saygıdeğer insanları, hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramını kutluyor, saygı, sevgi, muhabbet ve selamlarımı sunuyorum “