AK PARTİ’DE ADAYLAR BELLİ OLDU…

KARABÜK – Adalet ve Kalkınma Partisinde henüz kongreleri yapılmayan Merkez ilçe ile Eskipazar ve Ovacık için adaylar belirlendi. Milletvekili Burhanettin Uysal,    gerçekleştirilen temayül sonucunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın takdiriyle adayların belirlendiğini duyurdu. Buna göre Merkez İlçede Osman Uzunoğlu, Eskipazar’da İsmail Palaz ve Ovacık’ta Yakup Narter aday oluyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde 19 ve 20 Ağustos tarihlerinde Eflani, Safranbolu ve Yenice ilçe kongreleri yapılmış, merkez ve diğer ilçe kongrelerinin de Kasım ayında tamamlanacağı ardından il kongresinin yapılacağı bildirilmişti.

Şimdi ise diğer ilçelerin kongreleri öncesi adaylar genel merkez tarafından belirlendi. Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal yaptığı açıklamada “Dün gerçekleştirilen temayül sonucunda Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle, AK Parti Merkez İlçe Başkanlığımıza Osman Uzunoğlu, Eskipazar İlçe Başkanlığımıza İsmail Palaz ve Ovacık İlçe Başkanlığımıza Yakup Narter yapılacak kongrelerde aday olarak belirlenmiştir. Partimize Karabükümüze hayırlı olsun. Rabbim birlik beraberliğimizi daim etsin.” dedi.