YENİCE’YE GÜÇ KATTILAR ÖZ-MÜGE BÜYÜYOR

1993 YILINDA kurulan ve 2001 yılından bu yana da Yenice’de hizmetlerini sürdüren ve Yenice’de ürettikleri ürünleri Almanya, Avusturya ve İsviçre’ye ihraç eden Öz-Müge Tekstil Fabrikası, emin adımlarla büyüyor ve deyim yerindeyse YENİCE’ye ekonomik anlamda güç katıyor.

Yenice ekonomisinin can sularından birisi olan ve Orman Yüksek Mühendisleri Canan – Hakan Bender çiftinin omuzlarında yükselişini sürdüren Öz-Müge Tekstil, Atatürk Mahallesi’ndeki yeni binasında hizmetini sürdürüyor.

6.000 m2 alanın içindeki 2.561 m2’lik kapalı tesislerinde 100’e yakın Yenice’li hemşehrimize iş kapısı, ekmek kapısı olan şirket, Yenice ekonomisi için çok büyük önem arz ediyor.

Meslekleri olmamasına rağmen tekstil sektörünü kendilerine meslek edinen ve kararlı yükselişlerini emin adımlarla yükselten Canan ve Hakan Bender çifti, personellerinin tüm sorunları ile de yakından ilgileniyorlar.

Bir dönem Yenicespor Kulüp Başkanlığı görevinde de bulunan Hakan Bender’in bu döneminde Yenicespor şampiyon olarak Bölgesel Amatör Lige yükselmişti.

İlçedeki birçok sosyal amaçlı çalışmalara da destek olan Canan Bender, İstanbul Merter’deki şirket ofisine gelen konuklarını Yenice’ye yönlendirerek tanıtımımıza da büyük katkı sağlıyor.

Kısacası Yenice Ekonomisine güç katan BENDER ailesi gibi yatırımcı ailelerin sayısının artması dileği ile ÖZ-MÜGE’nin başarılarının devamını diliyoruz.