YENİCE’DE HAFRİYAT DÖKÜM ALANI BELİRLENDİ

YENİCE Belediyesince yapılan çalışmalar kapsamında, hafriyat ve inşaat atıkları için Yenice-Zonguldak karayolu üzerinde döküm sahası oluşturuldu. Saha dışına yapılan hafriyat ve inşaat atıkları içinse cezai işlem uygulanacak.

Konu ile ilgili yapılan duyuruda ,  “ Yenice-Zonguldak Karayolu üzerinde bulunan Jandarma-Polis uygulama noktasının 200 metre ilerisinde hafriyat döküm alanı belirlemişlerdir. Öncelikle hafriyat ve molozlarını dökecek vatandaşlarımızın belediye fen işleri müdürlüğünden izin almaları gerekmektedir. Hafriyat sahası dışında hafriyat atıkları, fabrika atıkları ve moloz yığınlarını dökenlerin tespit edilmesi halinde 5393 Sayılı Belediye Kanunu, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu ve 3194 Sayılı İmar Kanunu çerçevesinde cezai işlem uygulanacaktır.

Vatandaşlarımızın bu konuda hassasiyet göstererek, aykırı durumda hareket edenleri ilgili birimlerimize bildirmelerini rica ediyoruz. Daha güzel bir Yenice, daha güzel bir çevre için tüm hemşerilerimizin hassasiyet göstereceklerine inancımız tamdır. ”denildi.