YENİCE ve SEÇİM / Mücahit Toprak

Bir seçime daha gidiyoruz. 14 Mayıs 2023 Pazar günü Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri yapılacak. Alınacak neticelerin memleketimize ve Yenice’mize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Çekişmeli bir seçim olacak gibi görünüyor.

Yenice ilçemiz de Ankara’ya bir vekil göndermenin özlemi ile bu seçimlere kilitlendi. Demokrat Parti’nin birinci ve ikinci sırasında Yeniceli Ahmet Şeker ve Aydın Kazancı var. Bu kesin listeye yansıyacak gibi görünüyor. AK Parti’den Karabük Milletvekilliği aday adayı olarak Murat Kocaman ve Yasemin Tarakçı, CHP’den Sabri Akay ve Cevdet Akay, MHP den de Murat Karagül, Sol Partiden Burhan Kelez, Saadet Partisinden İsmail Kirenli başvurularını yaptılar. Şimdi herkes 09 Nisan 2023 tarihinde Yüksek Seçim Kuruluna sunulacak listeleri beklemeye koyuldu. Yenice’nin parti ayırımı yapmadan birinci sırada kazanabilecek adaylara yönelme eğiliminde olduğunu duyuyor ve görüyoruz. Karabük’te, yıllardır Yenice’ye karşı olumsuz bir bakış açısı var. Bunun sebebini kimse bilmiyor. Hâlbuki Yenice’ye gelip, buranın ekmeğini yiyip, suyunu içenler insanımızın ne kadar kıymetli ve değerli olduğunu görüyor ve yaşıyorlar. Burada memuriyet görevinde bulunan birçok dostumuz yıllarca Yenice’den övgü ile bahsediyor ve ilçemizi ziyarete geliyorlar. Yenice insanı o kadar kadirşinas ki, kendine yakın olana kat be kat yakınlığını, dostluğunu fazlası ile gösteriyor.

Sevgili Dostlar, seçimler yapılır, geride kalır. Bu memlekette biz yine birlikte yaşayacağız.  Seçim için, onun bunun için birbirimizi kırmamalı ve üzmemeliyiz. Bize yine birbirimizden fayda gelecektir. Kesin listeler açıklandıktan sonra Yenice halkı önüne sunulan listeleri aklıselim değerlendirecektir. Tüm aday adaylarımıza başarılar diliyorum.