YENİCE ve SEÇİM / Mücahit Toprak

 Bir seçime daha gidiyoruz. 31 Mart 2024 Pazar günü Mahalli İdareler Seçimleri yapılacak. Şimdiden alınacak neticelerin memleketimize ve Yenice’mize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Çekişmeli, güzel bir seçim olacak gibi görünüyor.
Siyasetin en hızlı yaşandığı sayılı ilçelerden birisi olan Yenice’miz daha 4 aylık bir süre olmasına rağmen seçim atmosferine girmiş görünüyor. Partiler, aday adaylarının başvurularını aldılar. Şimdi adayların belirlenmesi çalışmaları sürüyor. Heyacanlı bekleyiş devam ediyor.
Üzülerek ifade edelim ki, ilimiz Karabük’te, yıllardır Yenice’ye karşı olumsuz bir bakış açısı var. Bunun sebebini kimse bilmiyor. Hâlbuki Yenice’ye gelip, buranın ekmeğini yiyip, suyunu içenler insanımızın ne kadar kıymetli ve değerli olduğunu görüyor ve yaşıyorlar. Burada memuriyet görevinde bulunan birçok dostumuz yıllarca Yenice’den övgü ile bahsediyor ve ilçemizi ziyarete geliyorlar. Yenice insanı o kadar kadirşinas ki, kendine yakın olana kat be kat yakınlığını, dostluğunu fazlası ile gösteriyor.
Sevgili Dostlar, seçimler yapılır, geride kalır. Bu memlekette biz yine birlikte yaşayacağız. Seçim için, onun bunun için birbirimizi kırmamalı ve üzmemeliyiz. Bize yine birbirimizden fayda gelecektir. Kesin listeler açıklandıktan sonra Yenice halkı önüne sunulan listeleri aklıselim değerlendirecektir. Tüm aday adaylarımıza başarılar diliyorum.