YENİCE-KARABÜK YOLU KONUSUNDA TOPLANTI YAPILMALIDIR

DAHA ÖNCE de sürekli gündeme getirdiğimiz Doğu Karadeniz’i İstanbul’a ulaştıran yol olan Karabük-Yenice-Devrek yol ayrımı yolu,  yoğun trafiği kaldıramaz durumda.

Filyos Liman Projesinin de bitirilecek konuma gelmesi ile birlikte bu yolun önemi çok daha artıyor.

Özellikle Yenice-Karabük arasındaki yol güzergâhında sık sık ölümlü kazaların olması bu yol için mutlaka çalışma yapılması gerektiğini bir kez daha gündeme getirdi.

Karabük BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya, bu konuda bir toplantı yapılması gerektiğini kamuoyunda paylaştı. Çetinkaya’nın bu önerisine Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı tam destek verdi ve üzerine ne düşerlerse yapabileceklerini dile getirdi.

Çetinkaya, sosyal paylaşım sitelerinden yaptığı açıklamada şöyle demişti:

“  GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE KARABÜK-YENİCE KARAYOLUNDA MEYDANA GELEN ÖLÜMLÜ KAZANIN BİR MİLAT OLMASINI DİLİYORUM, YENİ KAZALARIN OLMAMASI İÇİN ETKİLİ TEDBİRLER SUNULMASI GEREKİR.

 BU ŞEHİR BU KADAR SAHİPSİZ KALAMAZ VE KENDİ HALİNE TERK EDİLEMEZ VE EN KISA ZAMANDA BU YOL İÇİN BİR TOPLANTI YAPILMALIDIR “

Gazete olarak bizim de sürekli gündeme getirdiğimiz, bu yol için mutlaka bir toplantı yapılmalıdır. Yetkilileri göreve çağırıyoruz…