YENİCE BİR OLDU, BERABER OLDU… 38 TIR DEPREM BÖLGESİNE YARDIM TAŞIDI

YENİCE BİR OLDU, BERABER OLDU…

38 TIR DEPREM BÖLGESİNE YARDIM TAŞIDI

06 ŞUBAT 2023 tarihinde yaşanan ve 10 il ile ilçelerini etkileyen 2 büyük depremin yaralarını sarmak için, tüm insanlık seferber oldu.

Yenice ilçesi de küçük, mütevazı bir ilçe olmasına rağmen her zaman olduğu gibi yine birlik ve beraberliğini gösterdi. Yenice’den deprem bölgelerine 38 tır insani yardım ve odun sevkiyatı yapıldı.

Başta Yenice Kaymakamlığı ve Yenice Belediyesi olmak üzere resmi kurumlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, iş insanlarımız, esnafımız, işçi ve memurlarımız, muhtarlarımız velhasıl top yekûn halk birlik ve beraberliğini gösterdi ve açılan kampanyalara maddi ve ayni destek oldu. Deyim yerindeyse Yenice bir oldu, beraber oldu, kenetlendi ve 38 tır insani yardımı ve odun kamyonlarını deprem bölgesine ulaştırdı.

Küçük çocuklarımız kumbaralarını kırdı nakdi yardımda bulundu. Fedakâr tır sahipleri hava koşullarına dahi aldırış etmeden deprem bölgelerine yardım taşıdı.

Yardım kampanyasına öncülük eden kurumlarımız ve gönüllü kardeşlerimiz işlerinin büyük bölümünü askıya aldı ve bu işlerin organizasyonu ile uğraştı.

Yüce Allah’ımız, bir daha böyle felaketler yaşatmasın. Emeği geçenleri ve tüm Yenicemiz in güzel insanlarını bu yardım severliklerinden dolayı kutluyoruz.