Yenice bir kez daha Kaymakamsız kaldı

 6 AYDIR ilçemizde görev yapan İlçe Kaymakamı Büşra Güneş’in  İçişleri Bakanlığı bünyesinde tertip edilen yabancı dil kursu için Ankara’ya gitmesi nedeniyle Yenice yine Kaymakamsız kaldı.

Yenice İlçe Kaymakamı Büşra Güneş onuruna Yenice Belediyesi Ihlamur Teras Tesislerinde   bir veda yemeği düzenlendi. Düzenlenen yemeğe ilçe protokolü, muhtarlar ve STK temsilcileri katıldı.

Güneş veda konuşmasında; ‘’ Yenice ilçemizde görev yaptığımız süre içerisinde ihtiyaç duyulan ve çözüm bekleyen birçok sorunu çözmeye çalıştık. Görevim süresince benden yardımlarını esirgemeyen başta Sayın Valimiz Fuat Gürel olmak üzere , Belediye Başkanımız Zeki Çaylı, Yortan Belediye Başkanı Ali Şık, encümenlerimiz ,muhtarlarımız, daire amirlerimiz, sivil toplum kuruluşları ve siz saygıdeğer Yenice’li hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Son bir yıldır 6 ayda bir Kaymakamı değiştirilmesinden dolayı gelen vekil kaymakamlar    ilçe halkını ve köyleri tanımadan görev değişikliği olmasından dolayı  ilçeye bu yüzden sağlıklı hizmet yapılamıyor. İlçe halkı yetkililerden atama beklenen Yenice Kaymakamlığına bu sefer vekil kaymakam atanmasını istemiyor.

Karabük’ün ikinci büyük ilçesi olan Yenice Kaymakamlığına uzun vadeli kaymakam atanmasını ilçe halkı tarafından istiyor.