Karabük Üniversitesi Dünyanın En iyi Üniversiteleri Sıralamasında İlk 10´da

KARABÜK Üniversitesi Times Higher Education (THE) tarafından açıklanan 2022 dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında  1001 – 1200 bandında yer aldı. KBÜ, Türkiye sıralamasında ise devlet üniversiteleri arasında ilk 10 üniversite arasına girdi.

Dünyanın en saygın üniversite derecelendirme organizasyonlarından biri olan ve İngiltere’de yayınlanan Times Higher Education (THE), 2022 dünya’nın en iyi üniversiteleri sıralamasını açıkladı. Dünyanın 99 ülkesinden eğitim kurumlarının bulunduğu sıralamada üniversiteler; eğitim, araştırma, bilgi paylaşımı ve uluslararası bakış açısı üzerinden değerlendirildi. Öğrenciler, akademisyenler, hükümetler ve endüstri uzmanları tarafından dünya çapında değerlendirmeye tabi tutulan bu 2022 tablosu, Covid-19 pandemisinin küresel yüksek öğretim performansını nasıl değiştirmeye başladığını ortaya koyuyor.

KBÜ, devlet üniversiteleri arasında ilk 10´da

Üniversitelerin, eğitim kalitesi, araştırma, bilgi transferi ve  uluslararası görünüm kriterlerine göre değerlendirildiği Times Higher Education (THE) sıralamasında bu yıl 66 Türk üniversitesi yer aldı. Karabük Üniversitesi Türkiye genel sıralamasında 17’inci, devlet üniversiteleri arasında ise ilk 10’a girmeyi başardı.