ESNAF ODASI BAŞKANI ABAOĞLU : “MART AYINDA SALGIN SEBEBİYLE GETİRİLEN KISITLAMALAR KADEMELİ OLARAK KALDIRILMADILIDIR”

YENİCE Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Cevdet Abaoğlu, kısıtlamaların önümüzdeki günlerde, Mart ayının başından itibaren kademeli olarak kaldırılması gerektiğini vurguladı.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Yenice Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Cevdet Abaoğlu şu görüşlere yer verdi.

“ İlçemizde kış ayları ekonomik olarak sakin geçer, esnafımız ve sanatkârımız kendi yağında kavrulurdu. Maalesef salgın sebebiyle yaklaşık olarak bir seneye yakın süredir bazı işletmelerimiz mecburen kapalı kalmış, kapalı kalmayan işletmelerimiz ekmek parasını kazandığı günler şükretmiş, kimi zaman dükkânlarını siftahsız kapatmak durumunda kalmışlardır.

T.C. Sağlık Bakanının beyanatları ve kamuoyu ile paylaşılan veriler ile Karabük ilimiz “Düşük Riskli İl” olarak açıklanmıştır. Şehrimizin kıymetli vatandaşları tedbirlere harfiyen uymaya gayret etmiş, kolluk kuvvetlerimiz ve birim amirlerimiz gerekli denetlemeleri yapmış, korona salgını hakkında hayırlı neticelere ulaşılmıştır. İlçemizde bu kış ekonomik olarak daralan esnafımız ve sanatkârımız ay sonunun hesaplarını mutlak surette her gün düşünmüştür. İlçemizdeki korona verilerine istinaden, herhangi bir sağlık probleminin olmadığı ilgili kurumlarca aktarılmış olmakla, belirtilen verilere dayanarak kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılmasını esnafımız, sanatkârımız adına talep ediyoruz. Unutmayalım ki esnaf; bir şehrin, yörenin, ilçenin bel kemiğidir. Olmazsa olmazlarındandır. Belirttiğimiz vesilelerle esnafa ve sanatkâra can olalım, canan olalım alışverişlerimizi yerel esnafımız ve sanatkârımızdan yapalım diyor, bol kazançlı, sağlıklı günler diliyorum “ dedi.