BAŞKAN ÇAYLI’NIN 29 EKİM  CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

YENİCE Belediye Başkanı Zeki Çaylı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Belediye Başkanı Zeki Çaylı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“ Bugün kuruluşunun 99. yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyet, şanlı tarihimizdeki yeniden dirilişin adıdır. Milletimizin tarih boyunca büyük bedeller ödeyerek elde ettiği en büyük  kazanımlardan olan Cumhuriyet’imizin 99. yıl dönümünü büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz.

Milletimizin ortak iradesi ve büyük bir iman gücü ile mücadele ederek kazandığı bir bağımsızlık ve özgürlük zaferidir. Cumhuriyeti yaşatmak, yüceltmek en büyük vazifemizdir. Türk istiklalini ve Türkiye Cumhuriyetini ilelebet koruyacak ve daima ileriye taşıyacağız. Cumhuriyet, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisidir. Milletimiz, tarih boyunca sayısız iç ve dış düşmanla mücadele etmiş, günümüzde de içeride ve dışarıda varlığını tehdit eden tüm unsurlarla kararlı mücadelesini sürdürmektedir.

Bu nedenle yakaladığımız gelişme ivmesini koruyarak, yarının daha güçlü, daha huzurlu, daha müreffeh Türkiye’sini elbirliğiyle inşa etmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygularla, yurt içindeki ve dışındaki bütün vatandaşlarımızın, geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum “ dedi.