AKAY ” KARDEMİR ‘E  600 DEĞİL, 5000 İŞÇİ ALACAĞIZ”

CUMHURİYET HALK PARTİSİ Karabük Milletvekili Adayı Cevdet Akay, kendi dönemlerinde Kardemir’in üretim ve ihracatını arttırarak, 5 Bin işçi alacaklarını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük Milletvekili Adayı Cevdet Akay, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Akay, ”Vatandaşımız gönülden olanı ayırt etmeyi beceriyor. Karabük’e hizmet yola çıktık.

Halkımızın da bunu gayet iyi anladığını da biliyorum, ziyaretlerimiz yoğun bir şekilde ilgi görüyor. Seçmenlerimizin ilgisi çok yoğun, beklentilerimizin de üstünde. Seçimin son virajında bu daha da artacak ve bizim tempomuzda artacak.

Karabük’ün her köşesinde ulaşmadığımız hemşerilerimiz kalmasın istiyoruz.” diye konuştu.

KARDEMİR A.Ş’nin önümüzdeki aylarda 600 işçi alımı yapacağı yönünde açıklamayla ilgili de değerlendirmede bulunan CHP Karabük Milletvekili Adayı Cevdet Akay, “Seçim öncesi böyle bir açıklama yapılmasını seçim politikası ve bir vaat olarak görüyoruz. Çok daha önceden bu alımlar yapılabilirdi. İşçi alımı gayet olumludur, alınması da lazım, 600 değil, 1000-1500 işçi alınması lazım.” İfadelerinde bulundu.

Akay, kendi dönemlerinde Kardemir’in üretim ve ihracatta artış sağlaması için projeleri olduklarını ve 5 bine kadar işçi alımı yapılmasını sağlayacaklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı;   “Neticede Kardemir’i kuran parti Cumhuriyet Halk Partisidir, Atatürk’ün talimatıyla, İsmet İnönü tarafından temelleri atıldı buranın. Bizim Kardemir’le ilgili de projelerimiz var. Kardemir’in 2 Milyon 300 Bin olan üretim kapasitesinin, 3 buçuk milyonlara çıkması lazım, biz 2 bin, 3 bin hatta 5 bin tane daha işçi alacağız, istihdam edeceğiz.   Kardemir kapasite olarak bunu kaldırıyor. Böyle bir açıklama seçim vaadi olan bir açıklama, yapılmaması gereken bir açıklama, ama çalışanlara ihtiyacımız var bu sayı yetersiz. 3 Bin, 4 Bin, 5 Bin kişiyi biz alacağız ve istihdam edeceğiz ” dedi.