AK Parti Karabük Milletvekili Aday Adayı Murat Kocaman: “ MİLLETİMİZE EFENDİ OLMAYA DEĞİL, HİZMETKÂR OLMAYA TALİBİZ “

14 MAYIS’ ta yapılacak 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri için Yenice İlçe Özel idare Müdürü Murat Kocaman görevinden istifa ederek AK Parti’den Milletvekilliği Aday Adaylığını açıkladı.

Murat Kocaman Kimdir?
1979 yılında Karabük İli Yenice İlçesi Doğumlu olup, 1999 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Harita ve Kadastro Bölümünü, 2006 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Konaklama ve İşletmeciliği Bölümü lisans mezunu.
2000-2001 yılları arasında Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Vekil Öğretmenliği, 2005-2021 yılları arasında Tunceli, Erzincan, Elazığ, Malatya, Bartın ve Karabük İl ve İlçelerinde Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde görev yapmıştır.
2021 yılı Eylül ayından itibaren Yenice İlçe Özel İdare Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kocaman aday adaylığı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “ Halkımıza hizmet için çok önemli bir göreve talip olduk. Milletimize efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya talibiz. Kalplerimizin sesi kılavuzumuzdur bizim. Biz Birlikte Güzeliz. İlk günkü aşkla, heyecanla Liderimizin izinde, milletimizin hizmetindeyiz. Yolumuz uzun, niyetimiz halis. Allah utandırmasın… Gittiğimiz her yerde bize ilgi gösteren halkımıza partililerimize minnettarım, teşekkürlerim sunuyorum “ dedi.