ZONGULDAK ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ BEŞEL : “ ORMANLARIMIZ SAKLI BİR CENNET ”

ZONGULDAK Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, Bölge Müdürlüğü tarafından ormanların gizli hazinelerini gün yüzüne çıkarmak için keşif gezileri yatıklarını belirterek;  “Zonguldak Ormanları Saklı bir cennet” dedi.

Orman Bölge Müdürü Beşel, Zonguldak’ın Devrek İlçesi Tosunlar Köyünde bulunan ve henüz gün yüzüne çıkmamış olan Kadirgülü Şelalesine, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir ve Devrek Orman İşletme Müdürü Aydın Kırımlı ile yöre halkının katılımıyla keşif gezisi düzenledi.

Keşif gezisi ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel “Doğa harikası olan Zonguldak’ta doğal güzellikler açısından her geçen gün yeni hazineler buluyoruz.   İnşallah bu ziyaretimin sonucu başka çalışmalar yapacağız. Dere yataklarına ve engebeli araziye yapacağımız küçük patikalarla insanlarımızın gelip rahatça görmelerini, doğa fotoğrafçılarımızın ve safaricilerimizin hizmetine sunacağız. Bunanla ilgili çalışmalarımız var. Eko turizm anlamında Zonguldak’ta deniz var. Buna alternatif doğa ve kırsal alanlarla ilgili turizm çeşitliğine kazandırmak için çalışmalarımız var. Kırsal kalkınma ile birlikte bu aktivitelerin öne çıkartılması gerekiyor. Buralar salkı bir cennet. Bu değerleri gün yüzüne çıkartmak ve turizme kazandırmak için Bakanlığımız, Genel Müdürlüğümüz, Valiliğimiz, TSO Başkanlarımız, Belediyelerimizle birlikte yavaş yavaş doğayı ve ekolojik dengeyi bozmadan insanların ziyaretine açmayı amaçlıyoruz.” dedi.