YÜKSEKOKUL DERNEĞİNDE YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ – MÜCAHİT TOPRAK DERNEK BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ SÜRDÜRECEK

YENİCE Fakülte Yüksekokul Derneği’nin olağan genel kurul toplantısı yapıldı.

58 kayıtlı üyeden 28 üyenin katıldığı genel kurula, Belediye Başkanı Zeki Çaylı da katıldı ve oyunu kullandı.

Divan Başkanlığını İlhami Kara’nın, Divan Kâtip Üyeliklerini Fatih Çaylı ve Sinan Onan’ın yaptığı genel kurulda, derneğin faaliyet raporu, denetim kurulu, hesap çizelgeleri ve tahmini bütçesi de oy birliği ile ibra edildi.

Dernek Başkanı Mücahit Toprak, yeni eğitim öğretim yılında mevcut öğrenci kontenjan sayılarının % 100 artırıldığını söyleyerek, genel kurula katılanlara teşekkür etti.

Önümüzdeki aylarda Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Refik Polat’ın başkanlığındaki Karabük Üniversitesi Senatosunun bir kez daha Yenice Ihlamur Terasta toplanacağını dile getiren Toprak, amaçlarının fiziki olarak çok donanımlı olan okulun öğrenci sayısının artırılması olduğunu söyledi.

Yapılan seçimlere tek liste aday oldu.

Yapılan seçimlerde Yönetim Kuruluna; Mücahit Toprak, Ergün Özgün, Ertan Mısırlı, Mehmet Temel Derebaşı ve Rıfat Koca, Denetim Kuruluna Oktay Karadayı, Erdinç Dereli ve Dilek Kocabaş, Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine Aşkın Uzunkara, Necmettin Ören, Fahri Elieyioğlu, Fikri Uçar ve Fehmi Çulluk, Denetim Kurulu Yedek Üyeliklerine de Rasim Kökçü, Yaşar Ali Mısırlı ve Nizamettin Şeker seçildi.

Yaklaşık 2,5 yıl görev yapacak yeni yönetim seçimlerin ardından görev dağılımını da yaptı. Yapılan görev dağılımına göre, Başkanlığa Mücahit Toprak, Başkan Yardımcılıklarına Ergün Özgün ve Ertan Mısırlı, Basın Sözcülüğüne Mehmet Temel Derebaşı , Muhasip – Sekreterliğe de Rıfat Koca getirildi.