Yenlce Belediyesi 58 yaşında

Karabük’ün en köklü belediyelerinden Yenice Belediyesi 58 nci yaşında.

28 Şubat 1962 yılında beldenin ileri gelenleri tarafından kurulan Yenice Belediyesi, ilçeye kazandırılan bir çok hizmetin gerçekleşmesine vesile oldu.

Dönemin Bucak Müdürü Remzi Özgen, Yenice Belediyesi’nin atama ile ilk belediye başkanı oldu.

Daha sonra Merhum Sabri Akay, 3 dönem Belediye Başkanı seçildi ve 15 yıl bu görevi sürdürdü.

Yenice Belediyesi’nde 18 yıl Belediye Başkanlığı yapan Erol Yirmibeş, ilk seçimini 28 yaşında 1977 yılındaki seçimlerde kazandı.

12 Eylül döneminde Kadir Cemali Tellioğlu, Merhum Metin Dalkıran ve Merhum Rauf Koymatcık atama ile Belediye Başkanlığı görevinde bulundu.

12 Eylül dönemi sonrasında Osman Mısırlı ( 1 Dönem ) , Erol Yirmibeş ( 3 Dönem ) , Mustafa Akay ( 1 Dönem ) Belediye Başkanlığı görevinde bulundular.  2009 yılının Mart sonunda göreve seçilen ve halen bu görevde 3 dönemini geçiren Zeki Çaylı, 58 yıllık belediye tarihine isimlerini yazdırdılar.

Çok sayıda hizmetin ilçeye kazandırılmasında önderlik eden Yenice Belediyesi’nin bugünlere gelmesinde emeği olan merhum Belediye Başkanlarına Allah’tan rahmet, yaşayanlara uzun ve sağlıklı bir yaşam diliyoruz.

Yine belediyede Meclis Üyesi olarak görev alan, işçi ve memur kademesinde çalışanların ahirete vefat edenlerini rahmetle anıyor, hayatta olanlara sağlıklı, sıhhatli yaşam temenni ediyoruz.