Yenice’nin bir özlemi daha sona erdi

12348677_10153745153374334_1965962419_n

 

 

 

 

 

 

Yenice İlçesi tarihi günlerinden birini daha yaşadı ve Karabük Üniversitesi’ne bağlı Yenice Meslek Yüksek Okulu törenle hizmete girdi.

Yapılan törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Yenice Kaymakamı Oğuz Cem Murat, Karabük AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, önceki dönem Milletvekilleri Mehmet Ceylan ve Cumhur Ünal, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Karabük İl Protokolü, Yenice İlçe Protokolü, Siyasi Partilerin Başkan ve Yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri, İşadamları, Muhtarlar ve çok sayıda halk katıldı.

Törende, sırasıyla Yenice Yüksekokul Derneği Başkanı Aycan Telli, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Karabük Milletvekili Osman Kahveci,   Karabük Valisi Orhan Alimoğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin birer konuşma yaptı.

Şahin, konuşmasında Yenice Meslek Yüksek Okulu’nun çok zorlu süreçlerden geçilerek kurulduğunu söyledi ve bu konudaki gayretlerinden bahsetti. Şahin, okulun açılmasındaki gayretlerinden dolayı Dernek Yönetimine, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’ya, Karabük Üniversitesi’nin bir önceki dönem Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a ve şu andaki Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından dua yapıldı ve toplu halde kurdele kesildi. Daha sonra protokol üyelerine ve vatandaşlara ikramda bulunuldu ve okul gezdirildi.