Yenice, SEYİR TERASI’ndan izlenecek

12348680_10153745153534334_1220214255_n

 

 

 

 

 

 

Yenice’yi turizm kenti yapmakta kararlı görünen Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın en büyük projelerinden birisi olan Köykent Seyir Terası Projesi yükselmeye devam ediyor.
İş ve makine gücünün büyük bölümünü burada kullanan Belediye Başkanı Zeki Çaylı, önümüzdeki Ramazan Bayramında terastan Yenice’yi izletmek istediklerini belirtti.
Yenice’nin 10 mahallesi ile 8 köyünün aynı anda izlenebileceği seyir terasında, halen resturant ve kır kahvehanesi inşaatlarının sürdüğü öğrenildi.
Köykent – Seyir Terası Projesinin yine önemli noktalarından birisi olan Şeker Kanyonu ile arasındaki yaya bağlantı yolu da tamamlandı.
Köykent Projesinin içinde 30 dolayında ahşap evler olacak ve aileler burada konaklayabilecek. Teras tamamlandığında başta düğün olmak üzere çok katılımlı organizasyonlara da burası ev sahipliği yapacak.

Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, “ Köykent Projesi kapsamında yapacağımız ahşap evler, ilçemize dışarıdan gelen konuklarımızın konaklama ile ilgili sorunlarını da ortadan kaldıracaktır. Bu evlerin önünde bahçeleri olacak, buraya gelecek ailelerin çocukları burada evcil hayvanlarla tanışacaktır. Konuklar domatesi tarladan kendisi toplayacak, tavukların yumurtasını alacak, sütü kendisi sağacaktır. Ortak kullanımda çeşme, mescit ve köy kahvesi olacaktır. Projemiz, istihdam anlamında da bu hayata geçtiğinde ilçemize değer katacaktır.
Yenice’nin önümüzdeki süreçteki hedeflerinden en önemlisi, Yenice’yi Türkiye’nin turizm noktalarından birisi yapmaktır. Bu hedefe ulaşmak için çalışma arkadaşlarımızla çaba ve gayret sarf ediyoruz. İnşallah bunu halkımızla birlikte hep birlikte başaracağız “ dedi.
Projenin belirli aralıklarla hizmete sunulması ve 2017 yılının sonunda da tamamen bitirilmesinin hedeflendiği öğrenildi.