YENİCE PLATFORMU’NDAN BİR DİZİ ZİYARET

YENİCE Platformu  Şeker Kanyonu’na yapılacak HES’le ilgili bilgilendirme  çalışmalarını ve ziyaretlerini sürdürüyor.

Platform üyeleri geçtiğimiz salı günü Karabük’te de bir dizi ziyarette bulundu.

Karabük’te önce Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanlığı ziyaret edildi. Burada İl Başkanı Av.İsmail Altınöz ile görüş alışverişinde bulunuldu ve destek istendi. Altınöz,  olumlu bir  yaklaşım gösterdi. Burada yapılan toplantıda Yenice İlçe Başkanı Yılmaz Kırık ve Yortan Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki’de bulundular. Platform üyeleri konuyla ilgili Karabük Milletvekillerini ziyaret etmek istediklerini belirttiler ve randevu alınması konusunda yardımcı olunmasını istediler. Altınöz bunu da olumlu  karşıladı. Bu çerçevede platform üyeleri Ankara’da temaslarda bulunacaklar ve destek arayacaklar.

Aynı gün Saadet Partisi  İl Başkanlığı ziyaretinde bulunuldu. Burada da İl Başkanı Muhsin Çebi ve Yönetim Kurulu Üyesi Soner Malkoç’la görüşüldü. Saadet Partisi İl Başkanı Muhsin Çebi, HES’lerin tahribatını çok iyi bildiklerini ve Yenicelilerin haklı mücadelelerinde her zaman yanlarında olacağını belirtti.

Daha sonra Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili makamında ziyaret edildi. Belediye Başkanı Rafet Vergili, çok olumlu bir yaklaşımla, Yenicelilerin açık açık yanlarında olacağını vurguladı ve izlenmesi gereken yol konusunda da teknik bilgiler verdi.