Yenice Gençlik Platformu Başkanı Tahsin Karaaslan : “Artık Hizmet ve Birlik – Beraberlik Zamanı “

İlçemizin en aktif oluşumlarından birisi olan Yenice Gençlik Platformu’nun genç, atak ve duyarlı başkanı Tahsin Karaaslan, yazılı bir açıklama yaparak , ” Artık Hizmet, Birlik – Beraberlik Zamanı ” dedi.

Karaaslan açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

” Kıymetli hemşehrilerim, seçimler geride kaldı. Olağanüstü bir durum söz konusu olmadığı takdirde uzun bir süre seçim olmayacak. Bu nedenle artık Yenice’mizin sorunlarına odaklanmalıyız. Karabük ile Devrek yol ayrımı çift şeritli duble yol olmalı, orman yollarımız yapılmalı, orman köylümüzün çalışma şartları iyileştirilmeli, ilçeye doğalgaz getirilmeli, çevre yolu ve yüksek okul yolu aydınlatılmalı, ilçeye bim deposu gibi istihdama katkı sağlayacak yatırımlara önderlik edilmesi, ormana yönelik organize sanayi bölgesi kurulması, 10-15 kişi çalıştıracak küçük sanayinin desteklenmesi, yüksek okulun bölüm ve öğrenci sayısının artırılması, Balıkısık – Bartın yolunun yeniden yapılması, okul çeşitliğinin artırılması, öğretmenevi, huzurevi, kreş gibi halledilmesi gereken sorunlarımız var. Herkesin malumu son yıllarda devlet yatırımlarından ilçemiz istifade edememektedir. Hal böyle iken sorunlarımıza çözüm bulabilmek için, Yenice’yi seviyorsak, Yenice için, Yeniceli için birlik beraberlik içinde olmalıyız.

Kimse birbirini sevmek zorunda değil, ama birbirine saygı göstermek zorundadır. Herkes üzerine düşeni önce Allah rızası sonra da saygıdeğer Yeniceli halkımız için yapmalıdır. Kavganın kaybedeni halk, kazananı da kavgadan nemalananlardır.

Yenice’nin menfaatleri için bir araya gelmeliyiz. Biz gençler olarak bu sorunların takipçisiyiz ve sık sık bunları gündeme taşıyacağız ” dedi.