Yenice Belediyesi 84 ayda kamuoyunun takdir ettiği bir belediye olmuştur

Belediye Başkanı Zeki Çaylı :

Yenice Belediyesi 84 ayda kamuoyunun takdir ettiği bir belediye olmuştur 

YENİCE Belediye Başkanı Zeki Çaylı, hizmet dönemlerinde 84 aylık süreyi geride bıraktıklarını dile getirerek, bu sürede Yenice için, Yenice insanı için çok iyi işler yaptıklarını belirtti ve halkın desteğinin hep yanlarında olduğunu söyledi.

Çaylı, Ajans Yenice Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, dün geride kaldı ve hep ileriye bakıyor ve daha çok çalışıyoruz diyerek açıklamasını şöyle sürdürdü:

“ Değerli Hemşehrilerim,

84 aylık hizmet süremizi geride bırakırken, her yeni bir günü taze bir başlangıç sayarak yolumuza ve hizmetlerimize devam ediyoruz.

Bu belediyeyi aldığımız noktayı da, bugün için getirdiğimiz noktayı da siz değerli hemşehrilerimizin takdirine bırakıyorum.

Yenice Belediyesi, hizmet dönemlerimizde bir kurum niteliğini kazanmış, kamuoyunda itibar sahibi bir belediye olmuştur. Saymakla bitiremeyeceğimiz sayıda hizmet halkımızın kullanımına sunulmuştur. İlçede birçok devletle sorun olan arsa – tapu işlemleri, Karşıyaka Mahallemizin ormanla olan sorunu dışında, gayretli çalışmalarımızla sonuca ulaştırılmıştır “ dedi.

Bir çok sosyal sorumluluk projesinin gerçekleşmesine vesile olduklarını dile getiren Çaylı, belediyeciliği rutin bir belediyecilik anlayışından çıkardıklarını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti :

“ Değerli Dostlar,

Biz, ilçemizde yaşayan insanlarımızın dertleri ile dertleniyor, sevinçlerine ortak oluyoruz. Belediye Başkanı olarak gün ve saat gözetmeden halkımızın sevinçli ve üzüntülü anlarında yanlarında oluyoruz. Bizim gibi küçük ölçekli belediyelerde halkın tüm sorunlarına hâkim olmak, hemhal olmak , dertleriyle dertlenmek, onlarla yoğrulmak gerekiyor. Bunu 84 aylık süre zarfında iyi yaptığımıza inanıyoruz.

Yenice Belediyesi, belediyeciliğin dışında birçok asli görevi olmayan çalışmalara öncülük etmiştir. Yenice’ye 8-9 yıl önce gelip yatırım yapmak isteyen işadamlarına sunulacak 1 m2 arsa yok iken bugün için belediyemizin planladığı ve belediyemizin gayretiyle gerçekleşen 191.000 m2 hazine arsamız mevcuttur.

İlçe merkezinde dışarıdan gelen konukların tuvalet bulamayıp cami altlarına gittiği günlerden bugün turizm için 5-6 trilyonluk yatırım yapan bir belediye konumuna geldik. Seyir Terası – Köykent Projesi, ilçemizde turizmin çıtasını yukarılara taşıyacak ve insanlarımızın turizmden para kazanılabileceğini göreceği bir proje olacaktır.

Zira turizmin birçok il, ilçe ve yerleşim yeri için çok önemli geçim kaynağı olduğu bilinen bir gerçektir. Yıllardır ilçemizde turizm, turizm denilmiş fakat konaklama ve hizmet noktasında önemli bir adım atılamamıştır. Biz, insanların Yenice’ye günü birlik değil, konaklamak üzere 7-8 günlüğüne gelmelerini sağlamak için bu proje başlattık. Bu dev proje tamamlandığında hem istihdam kapısı olacak, hem de Yenice’nin turizmde de var oluşunun meşalesi yakılmış olacaktır “ dedi.

Yenice Belediyesi’nin insanların hafta sonu aileleriyle ücretsiz piknik yapabilmeleri için Çıra Pazarı Mesire Alanını düzenleme çalışmalarının sürdüğünü belirten Çaylı, “ İlçemizin ne noktada neye ihtiyacı var, bunu biliyoruz ve çalışmalarımızı buna göre programlıyoruz. Yol, su, kanalizasyon artık bizim belediyemiz için rutin bir belediyecilik hizmetidir. Biz, artık bugün 5-6 trilyonluk Seyir Terasını, 2,5 trilyonluk yeni su projesini konuşuyoruz. İşçilerimizin, çalışanlarımızın acaba bu ay 50 lira mı alacam, 100 lira mı avans alacağım dediği noktadan ikramiyesini ve sosyal hakları 15-20 gün önce yatan bir konuma gelen ve yüzleri hep gülen işçi kardeşlerimizin geldiği noktayı konuşuyoruz.

Yenice Belediyesi’ne para mı alamam endişesi ile mal vermeyen, boş teklif gönderen esnaflarımızın, şimdi ben de Yenice Belediyesi ile çalışmak istiyorum noktasını konuşuyoruz.

Burada 7 yılda yaptıklarımızı uzun – uzaldıya anlatmak istemiyorum. Biz, yaptıklarımız kadar yapacaklarımızın hesabı – kitabı içindeyiz. Bunun için gece-gündüz çalışıyor, çalışıyoruz. Yenice Belediyesi Çalışıyor, Çalışınca Oluyor ilk zamanlarımızın iddialı bir sloganı idi. Bugün gelinen noktada bu bir slogan olmaktan çıkmış, gerçek olmuştur.

Zeki Çaylı 16x26......3 NCÜ SAYFAKıymetli Hemşehrilerim,

7 yıl önce halkımızın desteği ile göreve geldik. Yenice’miz emin ve ehil ellerdedir. Halkımızın desteği sürdüğü müddetçe, halkın ve Yenice’mizin emrinde olmaya devam edeceğiz. Yeter ki halkımızın bize olan güven ve inancı, itimadı sürsün. Bizim en büyük güvencemiz saygıdeğer halkımızdır, halkımızdan aldığımız güçtür.

Geride kalan 7 yıllık süre içinde, bizlere duyulan güven ve verilen destekten dolayı halkımıza, gazeteniz aracılığıyla teşekkür ediyor, saygı, sevgilerimi sunuyorum “ dedi.