YENİCE BELEDİYE MECLİSİNDEN 3 ÖNEMLİ KARAR

 

yeniceYENİCE Belediye Meclisi, 07 Eylül 2016 Çarşamba günü Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın Başkanlığında toplandı ve gündem maddelerinin içinde bulunan 3 önemli karara oy birliği ile imzasını attı.

Belediye Meclisi’nde görüşülen maddeler arasında 3 cadde ve yerleşim yerinin isim değişikliği de müzakere edildi ve alınan kararlar ile değiştirildi.

Alınan kararlara istinaden Yenice Belediyesi Çıra Pazarı Sosyal Tesislerinin adı, “ YENİCEBELEDİYESİ  ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR ÇIRA PAZARI SOSYAL TESİSLERİ “ olarak değiştirilirken, Merkez Mahalle Hürriyet Alanı’nın adı , 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Eski Sanayi Sitesi Sokağının adı da Emel Dereli Sokağı olarak değiştirildi.

Bilindiği üzere  Ömer Halisdemir, 15 Temmuz darbe girişiminde darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi alnından vurarak öldürdükten sonra şehit olmuştu.

Eski Sanayi Sitesindeki sokağa adı verilen hemşehrimiz Emel Dereli de , gülle atma sporunda Türkiye’ye ve kulübü Fenerbahçe’ye uluslar arası ve ulusal bazda büyük başarılar kazandırdı. Halen aktif spor hayatına devam eden Emel Dereli’nin çok sayıda madalyası, Türkiye, Avrupa ve Dünya Rekoru bulunuyor.