Tümen’den 15 Temmuz Mesajı

Karabük Esnaf Odaları Birliği Başkanı Enver Tümen, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Tümen, mesajında şu görüşlere yer verdi :

“ Devletimizin birlik ve beraberliğini ve milletimizin serbest iradesi ile seçilmiş hükümetimizi ve demokratik rejimimizi açıkça tehdit eden 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe ve devletimizi işgal girişimini 15 Temmuz’un yıl dönümünde yeniden en kuvvetli bir biçimde esnaf ve sanatkarlar olarak bir defa daha kınıyoruz.
Hiç şüphe yok ki Türkiye Cumhuriyeti, demokrasiyle ve Cumhuriyetimizin temel ilkelerine bağlı kalarak; Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Millet ve Tek Devlet Ülküsü etrafında sımsıkı kenetlenerek sonsuza kadar varlığını sürdürecektir.
Altın harflerle şanlı tarihimize yazdığımız bu destanın yıl dönümünde, şehitlik mertebesine erişen 249 şehidimize Allah’tan gani gani rahmet, 2301 gazimize de yeniden acil şifalar ve iyilikler temenni ediyorum.

 

Bu vesile ile esnaf ve sanatkarlarımızın işyerlerini bayraklarla donatmasını etkinliklere ve Cumartesi günü olan saat 19:00’da İmam Hatip Lisesinden Anıta kadar yapılacak olan halk yürüyüşüne ve saat 20:00’da kent meydanında ki etkinliklere davet ediyorum “  dedi.