TANIYALIM …… YENORSAN A.Ş

YENİCE İlçesinin saygın ve güvenilir firmalarından birisi olan Yenice Orman Ürünleri Ağaç Sanayi’nin temelleri Yenice’nin eski Belediye Başkanlarından Kadir Cemali Tellioğlu tarafından atılmış bir aile şirketidir.

Kadir Cemali Tellioğlu’nun inşaat yapım işleri ile başlayan mücadelesi 1995 yılında şirkete dönüşmüş ve kısa adı YENORSAN A.Ş olan şirket kurulmuştur.

Aile şirketi olan YENORSAN A.Ş, 94.500 M2 LİK alanlarda kereste, kırtasiye, turizm, otelcilik, inşaat, bungalov ev yapımı, nalburiye iş kollarında faaliyetlerine devam etmektedir. Yönetim Kurulu Başkanlığını Kemal Tellioğlu’nun yaptığı YENORSAN A.Ş’de, Ahmet Tellioğlu Şirket Müdürü, Duygu Tellioğlu da Genel Koordinatör olarak görev yapmaktadır.

Şirketin başta Hazal İş Merkezi olmak üzere Yenice, Karabük, Bartın, Balıkesir, Antalya ve İstanbul’da çok sayıda gayri menkulü de bulunmaktadır.

Yenice Atatürk Mahallesi’nde 2 , Balıkısık’ta 1 işletmesi bulunan YENORSAN A.Ş, Türkiye’nin dört bir yanına kereste ticareti yapmaktadır.  Fason İşçilik yani kereste biçimi konusunda ilçenin en önde gelen tesislerinden birisi olan YENORSAN A.Ş, Karabük Ticaret Odası ve Karabük MÜSİAD üyesidir.

Faaliyet alanlarımızı sürdürülebilir kılarak sürekli geliştirmek, sektörde iç ve dış müşterilerimize, topluma katma değer sağlamak misyonu ile faaliyetlerini sürdüren YENORSAN A.Ş , sosyal sorumluluk projeleri içinde de yer alarak adından sıkça söz ettirmektedir.

İş kollarında  yatırımlar ve yenilikler yaparak sektördeki üstünlüklerimiz sürekli kılmak vizyonunu ilke edinen YENİCE ORMAN ÜRÜNLERİ AĞAÇ SANAYİ , kendisini sürekli geliştirerek, müşteri isteklerinin ekonomik, kaliteli , güvenilir bir şekilde ve zamanında karşılamasını temel kalite politikası olarak belirlemiştir.

Müşterilerine bir telefon kadar yakın olan, Yenice İlçesinin istihdam anlamında da öncü firmalarından olan YENORSAN A.Ş , bir çok ailenin iş kapısı, ek kapısı olmuştur. Türkiye’nin 2023 hedefine enterge olma çabasında olan , bu anlamda yeni iş kollarına da yönelen şirketin çok sayıda ARGE çalışması da mevcuttur.