SU HİÇ SORUN OLMAYACAK

YENİCE Belediye Başkanı Zeki Çaylı, ilçenin tüm sorunlarına kalıcı çözümler getirme konusundaki gayret ve kararlığını sürdürüyor.

Çaylı, özellikle bu hizmet döneminde su konusunu da sorun olmaktan çıkaracak dev projeyi sürdürüyor. Günümüz koşullarına göre yaklaşık 2.500.000 TL (İki milyon beş yüz bin lira ) ‘ye mal olacak projenin startını geçen yıl veren Çaylı ve ekibi, önce Göksu Kaynak Suyu İsale Hattından Karşıyaka Mahallesi’ne gelen tahliye kaptajından 150 ‘lik çelik borularla İlkgelmez Mevkiinde atıl durumda bulunan depoya taşınmıştı. İlkgelmez’deki depo aktif hale getirilerek Merkez Mahallenin su hattı diğer mahallelerden bağımsız hale getirilmişti.

Bu çalışmaları yeterli görmeyen Çaylı, yönetimindeki Yenice Belediyesi, İlkgelmez’in üst kodlarına yeni bir su deposu yaptı. Bu depodan Yeşil Cennet Tesislerine ve Yirmibeşler’de yine önceki günlerde yapılan su deposuna su basılacak. Yirmibeşler Mahallesi’nin üst kodlarına yapılan 200 tonluk su deposuna yapılan yeni depodan hem Yirmibeşler’e hem de Menderes Mahallesi Aşağıköy Konutlarına su verilecek.

Yine, Aşağıköy’ün üstüne daha evvel yapılan maslaktan İsmetpaşa Mahallesi’nin üst kodlarına su verebilecek konuma getirilmişti. Böylelikle de elektrik harcanarak su basılan Osmanbeyler’deki su deposunun hizmet ağı daraltılmış olunacak ve elektrik sarfiyatı minimum seviyeye inecek.

Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın birebir ilgilendiği su projesi tamamlandığında Merkez Mahallesi, Yeşil Cennet Tesisleri, Yirmibeşler Mahallesi, Menderes Mahallesi Aşağıköy Konutları, İsmetpaşa Mahallesi’nin üst kodları hiçbir zaman su sorunu yaşamayacak şekilde su şebekesine kavuşmuş olacak.

Ayrıca yapılacak tüm bu çalışmalarının sonucunda,  İsmetpaşa Mahallesi ve Özal Mahallelerinin müşterek su aldığı sistemden, Yirmibeşler Mahallesi ve Aşağıköy ayrılınca, İsmetpaşa ve Özal Mahallelerine daha fazla su verilmesinin önü açılmış olacak.su 3 su - 1 su - 2

3 yeni su deposunun inşasının tamamlandığı proje, 2016 yılı içinde tamamen bitirilerek hizmete sunulacak.