SEYİR TERASI KÖY KENT PROJESİNE BAKKA DESTEĞİ

 

SSEYİR TERASI KÖY KENT PROJESİNEon yıllarda artan doğa turizmi akımında sahip olduğu doğal güzellikleriyle bende varım diyen Yenice İlçesi, Türkiye’deki doğa turizmi pastasından payını almak için olağanüstü bir çaba sarf ediyor.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın 2014 seçim beyannamesinin en önemli projesi olan Seyir Terası – Köykent Projesi inşaat çalışmaları da bu çabalardan en önemlisi olarak görülüyor.

Yenice Belediyesi projenin bir an önce bitirilmesi amacıyla Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’na 2016 yılı içinde bir proje sunmuştu. 2016 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında sunulan, “ Yenice Ormanlarında Doğayla Bütünleşik Bir Turizm Projesi “ isimli proje BAKKA tarafından onaylandı.

Böylelikle Yenice Seyir Terası ve Bungalow Konaklama Tesisi Projesi,  938  bin TL ( 938.000,00 TL ) hibe desteği almaya hak kazandı.

Proje kapsamında 14 adet bungalov ev, yangın, bilgisayar ve elektrik alt yapı çalışmaları bu hibe desteği ile yapılacak. BAKKA hibe desteği çalışmaları 15 ayda tamamlanacak.

Geçtiğimiz günlerde BAKKA’  nın Zonguldak’taki merkezinde imzaların atıldığı ve hibe projesi uygulamasına başlandığı dile getirildi.