Şehitler ve vefat eden hemşehrileri için Kuran okuttular

Merkezi Almanya’nın Kuzey Ren Westfalya eyaletinin ( KRV ) Gladbeck şehrinde yer alan Karabük – Yeniceliler Derneği, Şehitler ve Almanya’da vefat eden Karabüklüler için Kuran – ı  Kerim okuttu.

Karabük -Yeniceliler Derneği Kurucular Kurulu Başkanı Hasan İbik, İcra Kurulu Başkanı İbrahim Doğancı, Başkan Yardımcısı İsmail Odabaş, İstişare Kurulu Başkanı Erdal Onur, Avrupa Karabükspor Derneği Başkanı Abdullah İnam ve Yenice Şirinköy Derneği Başkanı Hüseyin Kurt ve çok sayıda dernek üyesinin katıldığı Kuran – ı Kerim merasiminde, Adnan Okur ve Bahattin Akça tarafından dualar okundu.

Derneğin İcra Kurulu Başkanı İbrahim Doğancı, dernek olarak yeni yönetim kurulunun Şehitler ve vefat eden Karabüklüler için böyle bir programı düzenleyerek, vefat eden vatandaşları unutmadıklarını söyledi. Doğancı, Şehitlik mertebesinin önemli bir mertebe olduğunu ifade ederek, vatanı için şehit olmuş kişilerin asla unutmayacaklarını belirterek, gurbette vefat eden tüm Karabüklüleri de unutmayacaklarını söyledi.

Doğancı, Karabük – Yeniceliler Derneği’nin sadece Karabüklülerin değil, Almanya’daki tüm Türklere de açık bir dernek olduğunu ifade etti.