ŞAHİN’DEN TİCARET ODASINA ZİYARET

  1. TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, 25 Aralık Cuma günü Karabük ekonomisi hakkında IMG_7884bilgi almak ve iş adamlarının sorunlarını dinlemek üzere Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Karabük TSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Başkanı’nın hazır bulunduğu toplantıda TOBB Akademik Danışmanı Yardımcı Doç. Dr. İsmail Şahin, “Karabük TSO’nun 2015 yılı faaliyetleri ve 2016 yılı hedefleri” başlıklı bir sunum yaptı.

Yaklaşık iki saat süren görüşmelerde ağırlıklı konu, Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi oldu.

TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan ve TSO Meclis Başkanı Timurçin Saylar, bölgenin kaderini değiştirecek proje hakkında Mehmet Ali Şahin’e detaylı bilgiler verdiler.

Projeyi büyük bir ilgiyle takip ettiğini ifade eden Mehmet Ali Şahin projeyle ilgili olarak, “ Bu önemli projeyi başarabilmek için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. İnandığım ve değer verdiğim bu projeyi tüm gayretimizle hızlandıracağız. İlk işimiz bu olacak” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan ise projeyle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Filyos Projesi ile bir bütünlük oluşturacak bu projenin hayata geçmesiyle sadece Karabük değil tüm bölge çağ atlayacak. Karabük TSO olarak biz gerekli tüm resmi yazışmaları tamamlayarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na müracaatımızı yaptık. Olumlu bir netice almayı heyecanla bekliyoruz .”

Bunun yanında Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Çapraz, Demir Çelik Sektörü hakkında Mehmet Ali Şahin’i bilgilendirerek Karabük’ün yaşadığı sorunları anlattı. Çapraz, “ Eğer Çin’e bir tedbir alınmazsa, sektörün hali harap” şeklinde bir açıklama yaptı.

Tüm katılımcıları tek tek dinleyerek ayrıntılı bir şekilde not alan Mehmet Ali Şahin, olumlu geçen görüşmelerin ardından Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’ndan ayrıldı.

IMG_0923