ŞAHİN’DEN GÜNDEME DAİR AÇIKLAMALAR

sahinden-gundeme-dair-aciklamalar-1

MEHMET ALİ ŞAHİN BASINLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELEREK GÜNDEMİ VE YATIRIMLARI DEĞERLENDİRDİ

Milletvekili Şahin, beraberinde AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar ve Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy ile birlikte Karabük’ün Safranbolu ilçesinde Gerdan Restoran’da gazetecilerle bir araya gelerek, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Şahin, Türkiye’nin bir taraftan her türlü terör örgütleriyle, gerek yurt içinde gerek yurt dışında kapsamlı bir mücadele ettiğini ifade ederek, bir taraftan da ülkenin temel sorunlarını, halkın beklediği hizmetlerin yerine getirilmesi çalışmalarını yürüttüğünü belirtti.

Milletvekilliği sürecinden sonra geçen zamanda Karabük için verilen sözler ve yerine getirilenleri slaytlar eşliğinde basın mensuplarına aktaran Şahin; 102 dolayında biz bu işleri yapacağız,bu kente hizmet getireceğiz demiştik işte bunlardan 64 ünü tamamlamışız, 36 sı proje aşamasında yada devam ediyor tabi burada İl başkanlığımızın rapora almadığı hizmetlerde var diyerek bugüne kadar yapılan hizmetleri anlattı.

TOKİ konutları projesi tamam yoluna girdi,8000 başvuru olmuştu ancak kura ile bu sayı 2000 lere düşecek yer sorunları bulundukça da bu konutları talepler nispetinde yapmaya devam edeceğiz diyen Şahin, Karabük Çevre Yolu projesinin bittiğini  ve uygulama projesi etabına geçildiğini aktardı.

Keltepe Kayak merkezinin 2018 de hizmete alınacağını aktaran Şahin “ Orada şu an yol açılması işi var ve tabi ki enerji işi  onları da çözeceğiz ve 2018 de tesis bitmiş hizmete girmiş Ocak ayında da kayak sporu yapabilme imkanı bulmuş olacağız “ ifadelerinde bulundu.

SGK binası bitti. Milli Eğitim Müdürlüğü binası tamamlandı, İş Kur Binası ihale edildi, Tapu Kadastro İl Binası proje ihalesi tamamlandı diyen Şahin, “Biz Ağız diş sağlığı için ne dedik  birincisi oraya Ağız Diş Sağlığı Merkezini yapacağız dedik, ihale aşamasında sıkıntılar oldu şimdi aşıldı ve o merkez yapılacak, ikincisi buraya Diş Hekimliği Fakültesini konuşturalım ki burada eğitim ve ağız diş sağlığı hizmetler beraberinde sürsün, dedik  ancak basın yayın organlarında çıkan haberler sonrası ben Rektör hocamla görüştüm ve kendisi de buraya yapacağız dedim, kendisi de uygunsa oraya da yaparız dedi.

Ağız Diş Sağlığı Merkezi ve Diş Hekimliği Fakültesi Bayır Mahalle bölgesindeki eski hastane yerine yapılacaktır. Yine 5000 Evler’deki Halk Sağlığı binamız tamam. KBÜ kampüs içine KYK yaptığı yurtlar ihale edildi, başlandı. Bilim sanat merkezi ihalesi yeniden yapılacak. Gençlik Spor Bakanımız buradayken açıkladı; Sporcu Fabrikası projemizi Aralık ayında ihaleye çıkacak.

Karabük’te Valilik binası yapılması gerekiyordu ve Belediye Başkanımızla da aynı fikirdeyiz. Yeşil Mahalle’deki binayı Rafet Bey onaracak. Biliyorsunuz orası uzun zaman boş kaldı ve kullanılmaz durumda. Revizyonlar yapılacak, modernize edilecek, Valilik binamızı oraya taşıyacağız ve şimdiki Valilik binası yerine de merkez cami yapacağız. Yine Aktaş DSİ projemiz tamam.“ ifadelerini kullanarak yatırımlar konusunda detaylı bilgiler aktarmayı sürdürdü.

Şahin İlçelerde yapılacak yatırımları da tek tek anlatarak, “Bu saydığımız projeler haricinde Yortan Belediyemizin İller Bankası kanalı ile şeker kanyonundan su taşıma projesi start aldı. Mehmet Ceylan Bey Çevre Şehircilik Bakanlığında bu işi takip ediyor ve bilgi veriyor. Su hayattır ve bu proje de çok önemlidir.” ifadelerinde bulundu.

Filyos Liman Projesi için de önemli bilgiler veren Şahin, daha sonra sözlerine şöyle devam etti ; “Biliyorsunuz Filyos projesi önemli, bu projeyi tekrar Türkiye’nin gündemine getiren de o dönem Ulaştırma Bakanımız olan Başbakanımız Binali Beydir. Orada ihale sürecinde firmalar Kamu İhale Kurumu’na taşıdıkları mahkeme süreçleri nedeni ile gecikmişti ve son durum sorunlar aşıldı. Orada şimdi alt yapı ihalesi yapıldı ve deniz dolgusu olacak. Sayın Başbakanımız 9 Aralık’ta Zonguldak’a gelecek ve hep birlikte temel atacağız.” dedi.

“Katı Atık Bertaraf Tesisi  Taş Ocağına Kurulacak”

Karabük’ün kentleşme yönünde en büyük sorunu vahşi çöp depolama ve katı atık bertaraf tesisi olduğunu ve bu konuda basının daha yapıcı eleştiriler ile sorgulama yaptığı için de teşekkür eden Şahin;  “Bu konuda Karçev vardı, Belediye başkanları ve Valimizin başkanlığında kurulan birlik var, ne yaptılar ? “ diyerek  şu açıklamalarda bulundu  “Rafet beyde es geçti, İlçe belediyeleri de bu hepimizin sorumluluğunda, yeni bir yer bulmalıyız, eski yer için Mehmet Ceylan Bey Çevre ve Şehircilik Bakanlığından teknik elemanları gönderdi ve oraya yapılması mümkün değil raporları çıktı. Şimdi bu iş neden başında takip edilmedi_

Artık acil olarak bunu biz İller bankası kanalı ile çözmeliyiz. Yenice –Karabük arasında 16.4 Km sinde eski taş ocağı var ve çevresinde yerleşim yok. Çevreyi etkileyecek mekanlar yok. 100 hektarlık bir alan çöp imha alanı için çok uygun. Çevre İl Müdürlüğümüz konu hakkında çalışmaya başladı ve projeyi İller Bankası yapacak. Bu sorunu çözmemiz gerekli, buna şiddetle ihtiyaç var. Karabük-Yenice-Eskipazar-Ovacık bu bölgeye katı atık değerlendirmesi yapabilir. Safranbolu ve Eflani içinde yine İller Bankası projeleri kapsamında vahşi çöp depolama bölgesinde rehabilitasyon yapılacak ve bu konuda proje çalışması başladı” ifadelerini kullandı.

“Kardemir A.Ş. özeldir”

Bir gazetecinin, “Kardemir her battığında size koşuyor, siyasetten yardım bekliyor ancak Genel Müdürler, Müdürler getiriyorlar milyon paralar verip gönderiyorlar sonra zarar var deniyor. Bugünlerde gündemde Genel Müdürlük İstanbul’a taşınıyormuş. Bu uygulamalar için ne dersiniz?” sorusuna ise Şahin; “Orası 1995 yılında özelleşmiştir ve özel bir kurum olduğu için ortak da olmadığım için bir sorumluluğum yok, bir daha öylesi zor durumlara düşmesinler isterim. Ayrıca Kardemir A.Ş.’nin İstanbul’a taşınmasını doğru bulmam.”  ifadelerini kullandı.

“KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 150-200 yataklı ek bina”

Şahin ; Karabük Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi  için Karabükspor ve Kardemir yetkilileri ile görüşüldü ve Yazıköy’de onlara 2 saha yapılacak birde sentetik çim saha var, Tesisleşme konusunda o bölgede proje yapacaklar. Çamlık idman sahası alanın bir bölümü de Orman işletmesine ait zaten oraya bir proje yapıldı ve bakanlık bu projeyi gördü. Oraya şimdi 150-200 yataklı bir ek bina yapılacak zaten. 350 yatak dolayındaki hastanemiz modern, çağdaş bir şekilde 550-600 dolayında yatak kapasitesine taşınabilecek. Bu konuda güzel yol alındı.” şeklinde konuştu.

“Türkiye Vatan Hainleri İçin Cehennemdir”

Ulusal gündemi de değerlendiren Şahin; Can Dündar’ın “Basın Özgürlüğü Mücadelesinde Türkiye” konulu konferansta söylediği “Aslında ben buraya dünyanın en büyük gazeteci hapisanesinden geliyorum. Türkiye’nin bir cehennem olduğunu söylemem gerek” şeklindeki sözlerine tepki göstererek şunları söyledi: “Terör örgütü mensubu olup da Avrupa’da cirit atanlara kol kanat geriyorlar. Hatta onları Cumhurbaşkanlığı saraylarında karşılıyorlar, vatandaşlık veriyorlar. Türkiye’ye karşı bu mücadeleniz iyi bir mücadeledir, Türkiye’ye zarar verin anlamına gelen sırt sıvazlıyorlar. Onlardan biri önceki gün ‘Türkiye cehennem oldu’ diyor, açıklama yapıyor.

Evet, Türkiye cehennemdir ancak vatan hainleri için cehennemdir, cehennem olmaya devam edecektir. Türkiye vatan dostları için vatanseverler için cennettir, cennet olmaya devam edecektir. Ülkemizin bağımsızlığı, halkımızın huzuru için terörle mücadelemiz bütün şiddetiyle devam edecek.” dedi.