PROF.DR. ÖNDER DÜZLÜ, KARABÜK’E REKTÖR ADAYI OLDU

Karabük Üniversitesi Rektörlüğü için ilçemizin yetiştirdiği genç bilim insanlarından, halen Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde görev yapan hemşehrimiz  Prof. Önder Düzlü rektör adayı oldu

Düzlü’nün Karabük Üniversitesi’ne rektör adayı olması Yenice’de sevinçle karşıladı.

İlçemizin önceki dönem belediye başkanlarından Mustafa Akay’ın, Prof. Dr. Şuayip Yüzbaşı ve Prof. Önder Düzlü’nün Karabük Üniversitesi Rektör Adayı olmaları üzerine kaleme aldığı yazı şöyle :

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Karabük Üniversitesi Rektörlüğü için ilçemizin yetiştirdiği iki genç bilim insanı da başvuruda bulundular. Halen Bartın Üniversitesi’nde görevli Prof. Dr. Şuayip Yüzbaşı ile Kayseri Erciyes Üniversitesi’nden Prof. Önder Düzlü, rektör adayı oldular.

Bu ilçemiz adına sevindirici bir gelişmedir.

Aynı, zamanda Cumhuriyetimizin bir armağanıdır bize.

İki çocuğumuzdan birisinin rektör olması, ilimiz ve ilçemiz için büyük bir kazanç olacaktır. Demokratik bir seçim yapılması halinde, bu iki çocuğumuzun şanslarının olacağını sanıyoruz.

Siyasete ve tarikata bulaşmamış çocuklarımızın, seçilmesi, bu üniversitemizi tarikatlardan da kurtarabilecektir. Çünkü, şimdilerde, Karabük Üniversitesi’nin tarikatlara bulaştığına ilişkin kamuoyunda bir algı oluşmuş durumdadır.

Dileriz, Atatürk ilke ve devrimlerini savunacak ve yaşama geçirecek düşüncede olan çocuklarımız rektörlüğe getirilirler.