ÖZCAN’IN 3 NİSAN KUTLAMA MESAJI

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI ÖZCAN’IN 3 NİSAN KUTLAMA MESAJI

80  yıl önce atılan temeller bir sanayi tesisinin ilk harcı olmaktan öte, genç Türkiye Cumhuriyetinden modern ve güçlü Türkiye’ye uzanan yolun ilk adımlarıydı.

80 yıl bu yolda omuz omuza ve büyük bir inançla yürüdük. Ülkenin dört bir yanında fabrikalar, büyük sanayi tesisleri kurduk, barajlar, köprüler inşaa ettik. Hulasa bugünün modern ve güçlü Türkiye’sine emeğimizi, terimizi, yüreğimizi verdik. Fabrikamızı ülkenin en önemli sanayi tesisi haline getirirken, 13 haneli bir köyden büyük bir şehir inşaa ettik. Biz bütün bir şehir olarak hiçbir yerden eksiltmeden güçlü bir kararlılıkla çoğaldık. Bu gün ülkemizin her köşesinde, bu kentin yürekli insanlarının imzası vardır. Gurur duyuyoruz… Aldığımız bayrağı büyük bir gurur ve hassasiyet ile taşıdık. Üzerine pek çok değerler ekledik. Bizden sonrakilere hakkıyla teslim edebilmenin sorumluluğu ile şehrimiz ve ülkemiz için çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz.

3 Nisan 1937 yılında Türkiye Cumhuriyetinin ilk ağır sanayi tesisi, Karabük Demir Çelik Fabrikalarının temelleri ile birlikte, Türkiye’nin Sanayi Kenti Karabük’ün de kuruluşuna ilk harcı koyanları şükranla anarken, kentimizin kuruluşunun 80. Yılını kutluyorum.