ÖRNEK VE TARİHİ TOPLANTI 

YENİCE  Platformu’nun daveti üzerine geçtiğimiz günlerde kaymakamlıkta verimli bir toplantı yapıldı. Yüksekokula yeni bölümler açılması konusunu tartışmak üzere yapılan toplantıya  Kaymakam Muhammet Fatih Demirel başkanlık yaptı.

Toplantıya; Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Yortan Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki, AK Parti  İlçe Başkanı Yılmaz  Kırık, CHP İlçe Başkanı Orhan Karakaş, MHP İlçe Başkanı Ergün Karakırık, İl Genel Meclisi Üyeleri Ergün Özgün ve Mehmet Ören, Yüksekokul Derneği Başkanı Mücahit Toprak,  Muhtarlar Derneği Yöneticisi Murat Bağbaşı, Aykut Hacıyirmibeşoğlu (AK Parti) Davut Yirmibeş (MHP) ile Platform Üyeleri Mustafa Akay, Mehmet Turgut, Naim Emdi, Ramazan Özden, Muzaffer Şık, Tuncay Aslan, Fahri Elieyioğlu, Yılmaz Mısırlı, Erdinç Dereli ve Sedat Çakıl’ı temsilen Keramettin Bayır katıldılar.

Kaymakam Muhammet Fatih Demirel’in açış konuşmasından sonra Platform Adına Mustafa Akay neden böyle bir toplantı talep ettiklerini ve şimdiye kadar yaptıkları çalışmaları dile getirdi. Konuyu gündemde tutmak  ve Ankara’ya taşımak için nasıl bir yol izlenmesi ve imza kampanyası açılıp açılmaması tartışıldı.

Kaymakam Muhammet Fatih Demirel’in önerisi üzerine  içinde sivil toplum kuruluşlarının, belediye başkanlarının ve siyasi partilerin temsilcileri ile platform üyelerinden oluşan bir komite kurulması ve bu komitenin 1 Kasım 2017 Çarşamba günü Karabük Üniversitesi Rektörünü ziyaret etmesi kararlaştırıldı.

Rektör ziyaretinden sonra imza kampanyası, bölge milletvekilleri ve diğer ziyaretlerin ele alınması şeklinde değerlendirmede bulunuldu.

Komitede Belediye Başkanları, Esnaf Odası, Ziraat Odası, Şoförler Odası,  ADD, Yüksekokul Derneği, AK PARTİ, CHP, MHP İlçe Başkanları, Muhtarlar Derneği ve platformdan üç kişi ile basın mensupları bulunacak.