ÖREN VE KILIÇ İLE ARKADAŞLARI, DEPREM BÖLGESİNE 320 KONTEYNER KURUYOR

İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya’nın önderliğinde;

AVRUPA‘da her zaman gurur duyduğumuz iş insanı olan Ören Holding Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Ören, deprem bölgesindeki çalışmalarını sürdürüyor.

İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya’nın önderliğinde gerçekleştirilen 320 konteynerden oluşan konteyner yerleşim alanları Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Afşin ilçeleri ile Hatay Antakya’da kurulacak.

Avrupa’da yaşayan hayır sever iş insanları Abdullah Ören ve Oktay Kılıç ile arkadaşları tarafından oluşturulacak kentlerin başta jeneratör olmak üzere tüm alt yapıları da Avrupa’da yaşayan hayır sever iş insanlarımızdan tarafından karşılanacak.

Telefon ile görüştüğümüz hemşehrimiz Abdullah Ören gazetemize yaptığı açıklamada şöyle dedi:

” 06 Şubat’ da dünyada ender görülebilecek depremi Türkiye’miz yaşamıştır. Acımız büyüktür. Tarif edilemeyecek kadar üzüntü içerisindeyiz. İlk günden bu yana konuya müdahil olduk. İstanbul Milletvekilimiz Zafer Sırakaya ile görüşmemizin hemen akabinde arkadaşlarımız ile deprem bölgelerine geldik. Burada ilk günden itibaren çalışmalara katıldık. Kdz.Ereğli doğumlu Oktay Kılıç ve arkadaşlarımız ile yoğun bir gayret içeresindeyiz. Sayın Milletvekilimiz Zafer Sırakaya’ya da bize rehber ve önder olduğu için özellikle teşekkür ediyorum.

Oktay Kılıç ve kıymetli hayır sever Avrupa’da iş insanı olan kardeşlerimiz ile Elbistan, Afşin ve Antakya’ya 320 konteyner kuruyoruz. 155 konteynerden oluşan ve Elbistan’da kurulan kentimizi önümüzdeki Cumartesi günü afetzedelerimizin hizmetine sunacağız.

Her zaman olduğu gibi devletimizin ve milletimizin yanındayız. Sevincimiz de üzüntümüz de birdir. Yaraları, Yüce Allah’ımızın izni ile hep birlikte saracağız. Bu vesile ile bu konteyner kentlerin oluşumuna katkı veren değerli kardeşlerime ve başta Sayın İstanbul Milletvekilimiz Zafer Sırakaya olmak üzere ilgililere teşekkür ediyorum ”