NE OLDU HALK BANKASI  İŞİ ?

Yenice’ye Halk Bankası açılması ile ilgili sözler unutuldu mu ? Rafa mı kaldırıldı ? Esnafın Yenice’ye Halk Bankası Şubesi açılması ısrarı sürüyor.

Yenice esnafının ilçemize HALK BANKASI açılması ısrarı ve beklentisi sürüyor. Gazetemize konuyla ilgili düşüncelerini belirten bir gurup esnaf , “Yenice’nin ihtiyacı olan esnaf dostu Halk Bankası Şubesi’nin Yenice’ye açılması Yenice’ye güç katacaktır. Halk Bankası, esnafın ve halkımızın umut kapısıdır. Bu konuda geçtiğimiz yıllarda başlatılan çalışmalar bizi çok umutlandırmıştı. Kamuoyundan takip ettiğimize göre, Halk Bankası Şubesinin Yenice’ye açılması ile ilgili siyasetçilerin verdiği sözler vardı. Bu sözler unutuldu mu ? Rafa mı kaldırıldı ? Biz, biran önce Halk Bankasının Yenice’ye şube açmasını istiyoruz ve verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyoruz “ şeklinde görüş bildirdiler.

Geçtiğimiz yıllarda, Yenice’nin esnafının ve halkı umut kapısı olan Halk Bankası Şubesi’nin Yenice’ye açılması için imza toplama kampanyası başlatılmıştı. 1250 imza toplanmıştı. Bu imza  kampanyasını   Ak Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin de desteklemiş ve    ‘Bende imzalıyorum, banka şubesinin açılması için gereken talimat verilecek’ demişti.