MEDİKAR HASTANESİ’NİN SAĞLIK TURİZM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

MEDİKAR HASTANESİ’NİN SAĞLIK TURİZM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Karabük ve Batı Karadeniz bölgesini sağlık ve ekonomik olarak kalkındırmak için Sağlık Turizmi konusunda somut adımlar atan Özel Medikar Hastanesi, bölgedeki SPA (Sudan Gelen Sağlık) konusunda alternatif olacak yerlerde incelemelerini sürdürüyor.

Medikar Hastanesi Genel Müdürü – Başhekimi Op. Dr. Ziya Boyacıoğlu, Kurumsal Pazarlama ve İletişim Koordinatörü Dr. İlker Telli, Ürdün Dostluk Derneği Başkanı ve Medikar Hastanesi Doktoru  Yusuf Alrashdan ve Eskipazar Belediye Başkanı  Dursun Baş ile birlikte ilçe merkezine 3 km uzaklıkta ve İmanlar köyü mevkiinde bulunan halk arasında Akkaya hamamı olarak adlandırılan alanda incelemelerde bulundular.

Karabük ve Batı Karadeniz bölgesinin sağlık turizmi pastasından pay alması için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten Medikar Hastanesi Başhekimi Boyacıoğlu ” Sağlık turizminin bir kolu da SPA (Sudan Gelen Sağlık) denilen ve çeşitli hastalıklara iyi gelen kaplıcalar. Bu kaplıcalardan biri de Eskipazar ilçemizin sınırları içinde bulunan İmanlar köyü mevkiinde bulunuyor. Suyun yapılan analizleri sonuncuna göre suda bulunan zengin anyon ve katyonları sayesinde kronik romatizmal hastalıklarının , ortopedik  ameliyat sonrası omurga ve eklem artrozlarının, sporcu yaralanmalarının, cilt ve deri hastalıklarının tedavisinde kullanılabileceği  belirtiliyor. Bu mevkide yapılacak kaplıca otelleri Medikar Hastanesi olarak başlattığımız sağlık turizmine katkı sağlayacaktır ” dedi.