Liseliler köy okulundaki çocukları sevindirdi

Liseliler köy okulundaki çocukları sevindirdiKdz. Ereğli Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, başlattıkları projeyle, Yaraşlıyörük İlkokulu için kitap ve oyuncak topladı, okulun çevre düzenlemesi çalışmalarına katıldı.

Okulun duvarlarına çizgi film kahramanlarını da resmeden öğrenciler, topladıkları çok sayıda oyuncak ve kitapları Yaraşlıyörük Köyüne getirerek, düzenlenen törenle okula teslim etti.

Proje sorumlusu Onur Alp Mısırlı, yaptığı konuşmada, imkânları dâhilinde en iyisini yapmaya çalıştıklarını, köy okulundaki öğrencilerle gönül bağı kurduklarını söyledi.

Mısırlı, öğrencilerin yüzünün gülmesinden ve mutluluklarını hissetmekten, bir çözümün parçası olmayı başarmaktan sevinç duyduklarını dile getirdi.

Törende duygusal anlar yaşayan Yaraşlıyörük Köyü Muhtarı İbrahim Çalık ise “İlkokul mezunuyum. O dönemde okuma şansı bulamamıştım. Bu anları görünce duygulandım.” diyerek ağladı.

Toplanan kitaplar ve oyuncaklar Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile öğrenciler tarafından çocuklara dağıtıldı.