Kastamonu olarak kocaman bir aileyiz

Kastamonu olarak kocaman bir aileyiz

Enes Ege Aygün Kastamonuspor Başkanlığı için basın açıklaması yaptı

GMG Kastamonuspor’un yeni başkanı olacak olan Enes Ege Aygün, taraftara ve Kastamonu halkına birleştirici mesajlar verdi.

“Sevgili Kastamonu ve Kastamonuspor sevdalısı, ortak paydamız Kastamonu olan hemşerilerim,

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı, evladı olmaktan iftihar ettiğim Cengiz Aygün beyin yaptığı basın toplantısını anbean takip ettim. Sayın Cengiz Aygün beyin de basın toplantısında beyan ettiği üzere, Kastamonuspor başkanlığına kimsenin aday çıkmamasından dolayı Kastamonu’nun önde gelen iş adamları, fikir ve kanaat önderleri, siyasi ve mülki amirleri ve Kastamonu halkının beni işaret etmesi sonucunda şahsıma bu görev teklif edildi.  Allah’a şükürler olsun ki 21 yaşındaki Kastamonu’nun bu evladına güvendiler. Ortak sevdamız olan Kastamonuspor başkanlığı görevini, Kastamonu’ya ve Kastamonuspor’a hizmeti büyük bir şeref bilerek kabul ettim.

Şehrin önde gelen siyasi kimlikleri ağabeyleri beni destekliyor olsa da,  onlar kadar önemli bir diğer unsur, Kastamonu halkı ve takımın her zaman yanında olan cefakâr taraftarımızdır.

Çıktığımız bu meşakkatli yolculukta her şeye rağmen, bu yükü taşıyamayacağım hiç aklımdan geçmedi. Zira biz Kastamonu olarak büyük bir aileyiz ve aile olarak yürüdüğümüz her yolda ilerleyeceğimizden şüphem yok.

Kastamonuspor bir aşktır ve Kastamonu tümüyle sahip çıkarsa bu aşk filizlenir.

Kastamonuspor için bu karar ilk verildiğinde de böyle oldu. Ben ve ailem Kastamonu sevgisiyle, aşkıyla bu kararı verdik. Yeri geldi üzüldük, yeri geldi sevinçten ayaklarımız yere basmadı, yeri geldi tartıştık. Sonuç olarak her şey Kastamonu içindi.

Onursal Başkanımız ve babam Cengiz Aygün bu şehrin ağabeyi, babası misyonunu yüklendiğinde ailecek aynı misyonu yüklenmeye karar verdik. Bu kararı alırken derdimiz ve gayemiz Kastamonu’yu ve Kastamonuspor’u nasıl daha ileri taşırız, oldu.

Demem odur ki sevgili büyüklerim, abilerim, ablalarım, amcalarım, kardeşlerim; “Ya Kastamonu’muz için, Kastamonuspor’umuz için birlik olalım ya da ben taraftar kalmaya razıyım. Benim bu memlekete ve takımımıza olan sevdam asla bitmez. Şayet Kastamonuspor’a Başkan olmak isteyen biri var ise ve bir aday bile çıkarsa şahsım ve ailem olarak canı gönülden desteklemeye hazırız.”