KARŞIYAKA KÖPRÜSÜNE ÜST GEÇİT NE ZAMAN YAPILACAK?

Karşıyaka Köprüsünde üst geçit olmaması nedeniyle vatandaşlar, çevre yolunda hızla seyreden araçların arasında tehlikeli bir şekilde  yolun karşısına geçiyor.

Bu güzergâhta üst geçit bulunmaması  nedeniyle zor anlar yaşayan vatandalar, yoldaki yoğun trafik nedeniyle sıkıntı yaşıyor. Karşıya geçmeye çalışan vatandaşlar, dakikalarca yol kenarında  beklemek zorunda kalıyor. Bilindiği üzere Karabük’e miting için gelen ve Yenice güzergâhından geçen  dönemin Başbakanı Binali Yıldırım’ı vatandaşlar durdurup,  Karşıyaka Köprüsüne üst geçit istemişlerdi. Binali Yıldırım da vatandaşlara Karşıyaka Köprüsüne üst geçit yapma sözü vermişti.

Karşıyaka Köprüsüne acilen üst geçit yapılmasının şart olduğunu dile getiren vatandaşlar, “ Karşıya geçmek için çevre yolundan  geçmek zorundayız. Araçlar bu yolda hızla seyrediyor. Buraya üst geçit yapılmaz ise üzücü kazaların yaşanılması da kaçınılmaz olacaktır. Zamanında bizlere eski Başbakanımız Binali Yıldırım tarafından söz vermişti. Verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz. Yetkililerin bu durumu göz ardı etmemesi lazım ” dediler.