KARGAZ’ın SPONSORLUĞUNDA KBÜ’de muhteşem sergi

 

KARGAZ’ın sponsorluğunda KBÜ Kamil Güleç Kütüphanesi salonunda açılan ‘Dünya Miras Listesinde Türkiye’ konulu fotoğraf sergisi yoğun ilgi görüyor. Sergi 12 Mayıs 2017 Cuma gününe kadar açık olacak.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü tarafından hazırlanan “Dünya Miras Listesinde Türkiye” konulu fotoğraf sergisinin açılış töreni Üniversitenin Kamil Güleç Kütüphanesi Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

Sanat Tarihi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Lütfiye Göktaş Kaya ile birlikte Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Tekin ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam’ın açılış konuşmalarını yaptığı sergi ile ilgili olarak Bölüm Başkanı Doç. Dr. Lütfiye Göktaş Kaya şunları söyledi:

Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü öğrencilerinden 30 kişilik bir grupla proje olarak başlayan çalışmamız, öncelikle öğrencileri kültür varlıklarının bilinmesi, korunması yönünde bilinçlendirme ve bilgilendirmeye dayalıdır.

Sergimizin gerçekleşmesinde her zaman bölüm olarak desteğini gördüğümüz KARGAZ Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. maddi katkı sağlamıştır. Kendilerine teşekkür borçluyuz ” dedi.