KARDEMİR YÖNETİMİNDEN AÇIKLAMALAR

Son günlerde Kardemir Yönetim Kurulu üyeleri ile ilgili bazı sitelerde yapılan haberler ile ilgili Kardemir yönetimi tarafından 2 ayrı açıklama yapıldı.  Açıklamalar şöyle :

“Son günlerde bazı yerel internet sitelerinde yer alan, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Kamil Güleç, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Sayın Ömer Faruk Öz, Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Osman Kahveci ve Yönetim Kurulu Üyemiz H.Çağrı Güleç’i resimleri ile isimleri ile hedef alan ve diğer Yönetim Kurulu Üyelerinden de bahseden ve hedef alan asılsız ve mesnetsiz iddiaları reddediyor ve kınıyoruz. Yaptırılan bu haber ve yorumlar, Kardemir’de istediklerini yaptıramayan Kardemir’i kişisel çıkarları doğrultusunda yönetmek ve yönlendirmek isteyenler tarafından maksatlı olarak çıkartılmaktadır. Kısa ve orta vadede şirketimizin yönetimiyle ilgili farklı beklenti ve gizli gündemi onların bu haber ve yorumların kaynağı olduğu aşikârdır. Kardemir tüm itham ve iftiralara rağmen büyümeye Karabük ve Türkiye için üretmeye devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

“Son günlerde bazı yerel internet sitelerinde yer alan Yönetim Kurulu Üyemiz Ömer Faruk Öz’ü hedef alan asılsız ve mesnetsiz iddiaları şiddetle reddediyoruz. Ömer Faruk Öz’’ün Kardemir yönetiminde, diğer yönetim kurulu üyelerinden farklı bir yetkisi ve ayrıcalığı olmadığı gibi, görev aldığı ilk günden bu yana Kardemir’i Türkiye’nin en itibarlı şirketlerinden biri yapma hedefinde elinden gelen tüm çabayı göstermektedir. Yaptırılan bu haberler ve yorumlar, Kardemir’de istediklerini yaptıramayan, Kardemir’i kişisel çıkarları doğrultusunda yönetmek ve yönlendirmek isteyenler tarafından maksatlı olarak çıkarılmaktadır. Kısa ve orta vadede şirketimizin yönetimiyle ilgili farklı beklenti ve gizli gündemi olanların bu haber ve yorumların kaynağı olduğu aşikârdır. Kardemir tüm bu itham ve iftiralara rağmen büyümeye Karabük ve Türkiye için üretmeye devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur ”