Karabük’ün incisi Hilton Garden Inn Dualarla Açıldı

Dualarla Açıldı

Safranbolulu İşadamı Şefik Dizdar tarafından yaptırılan Hilton Garden Inn Safranbolu’nun açılışı  düzenlenen törenle yapıldı.

Otelin açılışına; Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Karabük Valisi Mehmet Aktaş, AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Karabük Emniyet Müdürü Mehmet Emin Atay, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Daire Müdürleri, siyasiler, sivil toplum örgütü temsilcileri, iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta ilk konuşmayı Pürpa Turizm Otelcilik Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Safranbolulu İşadamı Şefik Dizdar yaptı. Dizdar yaptığı konuşmada, “Rahmetli Ünsal Tülbentçi beyden devraldığımız bu tesisi ancak Hilton ismiyle çalıştırmayı daha uygun gördük. Çünkü mesleğimiz otelcilik değil. Başarabildiysek kendimizi mutlu hissediyoruz. Hepinize teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Dizdar’ın ardından sırasıyla, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, AK Parti Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük Valisi Mehmet Aktaş ve Bursa Valisi İzzettin Küçük birer konuşma yaparak Otelin yapılmasında emeği geçenlere ve İşadamı Şefik Dizdar’a  Böyle bir Oteli Safranbolu’ya kazandırdığı için teşekkür ettiler.

Açılışta son konuşmayı Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin yaptı.  AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin yaptığı konuşmada;  “Safranbolu sadece Safranbolu’da yaşayanlar içi değil, Karabük, ülkemiz için değil insanlık için b,,r kültür kenti bir tarih kenti olarak bize emanet edilmiş bir yerleşim yeri. Safranbolu’ya her yıl artan yerli ve yabancı misafir gelir Safranbolular bu misafirleri konaklarda misafir ederler, burada gerçekten bir dünya markası Hilton’un zincirlerinden biri açılırken ‘acaba konak turizmine olumsuz etkisi olur mu?’ diye bir soru belire bilir hayır konak turizmini de tetikleyecek çok önemli bir tesis. Şefik Dizdar Bey, sadece böyle güzel bir tesisi kazandırmakla kalmadı, Safranbolu’da hayır anlamına da yapmış olduğu birçok hizmetler var. Hala bu genç ve dinamik yaşıyla yeni yeni hizmetler yapmanın gayreti içerisinde. Türkiye genelinde olduğu gibi Safranbolu açısından da gelen misafirlerde düşme oldu. 2014 yılında Türkiye’ye gelen turist sayısı 41 milyondu, 2015 yılında Türkiye’ye gelen turist sayısı 36 milyona indi. Bunun dış ve iç nedenleri var” dedi.

Safranbolu İlçe Müftüsünün yaptığı duanın ardından  otelin açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra otel gezildi.