KARABÜK ÜNİVERSİTESİ YENİLENİYOR

Karabük Üniversitesi (KBÜ), Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, üniversite içerisinde bu yıl başlanacak projelerle adeta yeni bir kimliğe kavuşacaklarını söyledi.

Rektör Polat, laboratuvarlardan güç santrallerine, yeni binaların yapımından Ay Yıldızlı Stadyum’un güçlendirilmesine kadar birçok yeni projenin hayata geçirileceğini kaydetti.

Polat, “Üniversitenin Mühendislik Fakültesi Laboratuvar binası ile Mühendislik Fakültesi Laboratuvarı Statik Mekanik ve Elektrik Uygulama Projelerinin mimari proje hazırlaması işi tamamlandı. Önümüzdeki günlerde yapım ihalesi gerçekleştirilerek iki ay içerisinde her ikisinin de yapımına başlanıyor. Karabük Üniversitesi Ay Yıldızlı Stadyumu fore kazık ihalesi sonuçlandı. Güney kale arkasına yapılacak fore kazık çalışması önümüzdeki haftalarda başlıyor.

Bunun yanında ihaleleri tamamlanarak önümüzdeki haftalarda başlanacak projelerimiz var. Örneğin, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu binası, organize sanayi bölgesine yapılacak olan TOBB Meslek Yüksekokulu Atölye ve ek binaları yapımı, Demir Çelik Kampüsü’nde Jeolojik Etüt ve Geoteknik Etüd Raporu hazırlanması, Demir Çelik Kampüsü Gelişim Sahası etrafına yol, çit ve nizamiye yapımı ile Eflani MYO, Yenice MYO binalarında tadilat yapımı, Safranbolu MYO’ya atölye binaları yenileme yapımı, Stadyum ve otopark altı heyelan önleme işi. Üniversitenin yüzme havuzu ve çevre düzenlemesi işi ile bin seyirci kapasiteli spor salonu ve çevre düzenlemesinin proje ihaleleri tamamlanarak önümüzdeki günlerde yapım ihalesine çıkılacak. Yapım ihaleleri tamamlandıktan sonra iki ay içerisinde projelerin inşaatlarına başlanacak.” dedi.

Karabük Üniversitesi’nde ihaleleri tamamlanarak yapımına başlanan projelerden de bahseden Refik Polat, “Rektörlük binası yanı kapalı ve açık otoparkı, Karabük Üniversitesi 5 blok çatısına 1000 kWe fotovoltaik güç Santrali, Demir Çelik Kampüsü’ndeki muhtelif binaların ve Safranbolu ilçesinde bulunan üniversiteye ait binalar ile Eskipazar Meslek Yüksek Okulu tadilatı işi. Karabük Üniversitesi engelli bireyleri de düşünerek birçok projeye imza atıyor. Kampüsün engelli bireylere uyumlu hale getirilebilmesi için önümüzdeki aylarda yapılması düşünülen projeler için yapım ihalesine çıkılarak düzenlemelerin yapımına başlanacak” ifadelerine yer verdi.